Poisťovňa Starr expanduje v Thajsku.  Posilní ponuku miestnych produktov


			Poisťovňa Starr expanduje v Thajsku.  Posilní ponuku miestnych produktov
19.5.2022 Zahraničie

Poisťovňa Starr Insurance Companies (Starr) oznámila dohodu s FPG Insurance Holdings Limited (HK) (FPG) a miestnymi thajskými akcionármi o kúpe FPG Insurance Public Company Limited (FPG Thailand), thajskej neživotnej poisťovne, spoločne s miestnymi thajskými stranami.

Investícia spoločnosti Starr bude v držbe jej bermudskej poisťovacej spoločnosti Starr Insurance & Reinsurance Limited. Očakáva sa, že transakcia bude uzavretá v druhom štvrťroku 2022, s výhradou splnenia určitých obvyklých podmienok uzavretia, vrátane všetkých potrebných regulačných schválení.

„Thajsko je dôležitý, rýchlo rastúci poistný trh - jeden zo základných kameňov ekonomiky juhovýchodnej Ázie," uviedol Maurice R. Greenberg, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Starr.

„Ázia je pre spoločnosť Starr dôležitá z obchodného i kultúrneho hľadiska, pretože naše korene siahajú až k americkej spoločnosti založenej v Šanghaji pred viac ako 100 rokmi. Tešíme sa, že vďaka tejto novej poisťovacej kapacite budeme môcť uspokojovať potreby miestnych thajských spoločností a spotrebiteľov."

David Zuellig, regionálny predseda FPG, povedal: „V tejto transakcii sa zrkadlí postavenie našich franšíz a napriek náročným podmienkam na trhu je výsledkom tvrdej práce, vytrvalosti a odhodlania tímu FPG Thajsko. Tím je nadšený a pripravený spolupracovať so spoločnosťou Starr na tom, aby sa spoločnosť dostala na ďalšiu úroveň."

Spoločnosť Starr očakáva, že posilní ponuku miestnych produktov o na mieru šité komerčné poistenie a produkty úrazového a zdravotného poistenia (A&H), a plánuje ďalej maximalizovať svoj rast náborom a rozvojom miestnych thajských poisťovacích talentov. Predtým spoločnosť Starr podporovala thajský poistný trh predovšetkým poskytovaním zaisťovacích produktov, vrátane produktov pre technické riziká, úrazové poistenie, námorné poistenie a poistenie A&H.

Gerard Pennefather zo spoločnosti Huntington, ktorá je strategickým poradcom FPG, uviedol: „Je to fantastický výsledok pre spoločnosť Starr aj FPG. Sme presvedčení, že Starr je pre FPG Thailand ideálnou základňou pre rozmach, rozširovanie kapacít a distribúciu a zároveň prinášanie inovácií na trh."

Podľa nedávnej správy ratingovej agentúry AM Best thajský trh neživotného poistenia z hľadiska priameho predpísaného poistného v roku 2021 predstavoval 253 miliárd THB (8,3 miliardy USD).
Očakáva sa, že sídlo podniku zostane v Bangkoku.

Zdroj: TASR, Starr

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS