Ping An pomáha pri zisťovaní koronavírusu


			Ping An pomáha pri zisťovaní koronavírusu
24.3.2020 Zahraničie

Skupina Ping An, ktorá je lídrom na čínskom poistnom trhu a patrí medzi najväčších poisťovateľov vo svete, oznámila, že vyvinula a lekárom je k dispozícii účinný a presný diagnostický prístroj.

Ten môže pomôcť pri kontrole epidémie koronavírusu tým, že sa rýchlejšie určí diagnózu a môže sa bezodkladne začať liečenie.

Od začiatku nasadenia tento inteligentný systém, snímajúci obraz a vyhodnocujúci zobrazenie, poskytol služby viac ako 1 500 lekárskych zariadení. Príslušnú službu obdržalo zadarmo približne 5 000 pacientov. Systém vykonáva inteligentnú analýzu výsledkov do 15 sekúnd, a to s mierou presnosti presahujúcu 90 %. Pre porovnanie možno uviesť, že počítačová tomografia trvá radiológom v Číne u pacienta s podozrením na koronavírus okolo 15 minút.  

Pretože tento koronavírus (COVID-19) je nová choroba, tak lekárske zariadenia v Číne, zvlášť na základnej úrovni, nemajú skúsenosti s diagnózou. Na začiatku choroby bol pre určenie diagnózy používaný hlavne test pre nukleové kyseliny (Nucleic Acid Test), ale po rozšírení epidémie sa u neho ukázal rad problémov, ako napríklad dlhšia doba detekcia či vysoký podiel nesprávnych negatívnych prípadov. To malo za následok, že niektorí pacienti stratili šancu na skoré začatie liečenie alebo karanténu.  

Počítačová tomografia, teda rádiologická vyšetrovacia metóda, bola pre stanovenie diagnózy použitá mnohými lekármi, ale v oblastiach postihnutých epidémiou sa prejavil nedostatok rádiológov, ktorí by vyhodnotili značný rozsah výstupov z počítačovej tomografie. Prístroj od spoločnosti Ping An by mal tento problém vyriešiť. 

Spoločnosť Ping An Smart Healthcare, ktorá patrí do skupiny Ping An, využila klinické údaje, aby vyškolila svoj na umelej inteligencii založený systém, ktorý sníma a vyhodnocuje zobrazenie a určuje diagnózu COVIS-19.

Tento prístroj môže vykonávať komparatívnu analýzu viacerých snímok urobených počítačovou tomografiou u toho istého pacienta a merať u postihnutých osôb zmeny. To lekárom pomáha sledovať vývoj choroby, vyhodnocovať liečbu, určovať prognózu pacienta, určovať diagnózu a pristupovať k pacientom podľa naliehavosti.

Okrem toho tento systém umožňuje diaľkové zapojenie lekárskych odborníkov, ktorí sa nachádzajú mimo oblasti, kde vyčíňa epidémia.  

Zdroj: Ping An 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články