Odhalenie: Britské mestá s najväčším výskytom vodovodných škôd


			Odhalenie: Britské mestá s najväčším výskytom vodovodných škôd

„Naša krajina zažila prvý dotyk zimy s teplotami pod bodom mrazu. Kým sa všetci obliekame starostlivo do rôznych vrstiev oblečenia, aby sme sa chránili proti chladu, stojí zato tiež premýšľať o našich domovoch a budovách," pripomenul začiatkom decembra britskej verejnosti dôležitý fakt expert na poistenie domácnosti Phil Ost z poisťovne Zurich UK.

Jeho spoločnosť si dala prácu, aby zostavila zoznam miest v krajine, kde je výskyt vodovodných škôd – najmä pri prvých mrazoch – najvyššia. Ranking bol usporiadaný podľa dát zo škodových hlásení do poisťovňa za rok 2017. 

Bez toho, aby spoločnosť Zurich UK uvádzala konkrétne čísla, vymenovala ako miesta s najvyšším počtom prípadov úniku vody anglický Croydon, nasledovaný mestami Romford, Kingston nad Temžou, Motherwell, Southend-on-Sea, Twickenham, Harrow, Guildford, Reading, Ilford, Hemel Hempstead, Paisley, Redhill, Kilmarnock, Tonbridge, Dartfort, Kirkcaldy, Doncaster, Swindon alebo Stevenage.  

Aniž by společnost Zurich UK uváděla konkrétní čísla, jmenovala jako místa s nejvyšším počtem případů úniku vody anglický Croydon, následovaný městy Romford, Kingston nad Temží, Motherwell, Southend-on-Sea, Twickenham, Harrow, Guildford, Reading, Ilford, Hemel Hempstead, Paisley, Redhill, Kilmarnock, Tonbridge, Dartfort, Kirkcaldy, Doncaster, Swindon nebo Stevenage.

Čo do výšky škody je na vrcholku pomyselného rebríčka v Británii mesto Bolton, kde činí priemerná škoda únikom vody z potrubia 17 138 libier. Ďalším v poradí sú Torquay (14 383 libier) a Llandudno (7 353 libier).  

Podľa Phila Osta vznikajú tiežo škody väčšinou vytečením z prasknutého potrubia prevažne vplyvom náhleho poklesu teploty. „„Takéto udalosti môžu byť naozaj nákladné a môžu robiť dieru do rozpočtu, ako je vidieť vyššie na priemerných škodách. Voda môže nepozorovane pokojne vytekať dlhú dobu a narobiť okrem finančné straty aj ťažko napraviteľné škody na hodnote nehnuteľnosti a majetku. Pritom malé opatrenia, ako je vhodná izolácia, môžu takýmto problémom zabrániť.“ 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS