MAĎARSKO: MNB pozastavila produkt od spoločnosti NOVIS


			MAĎARSKO: MNB pozastavila produkt od spoločnosti NOVIS
21.11.2019 Zahraničie

Maďarská národná banka (MNB) oznámila rozhodnutie dočasne pozastaviť distribúciu produktu životného poistenia od spoločnosti NOVIS, potom ako regulačný orgán zistil viaceré problémy, ktoré by mohli ovplyvniť maďarských zákazníkov.

MNB zistila, že produkt „SENSUM Eletbiztositas“ od spoločnosti NOVIS uvádzal zavádzajúce informácie o ukazovateľoch výkonnosti zmluvy. MNB uviedla, že ukazovateľ celkových nákladov (TKM) bol vypočítaný pomocou pochybných metodologických postupov, ktoré ukazovali nižšie náklady a pravdepodobne nereálne vysoké dátumy splatnosti; takisto bolo veľmi ťažké porovnať produkt s inými podobnými produktmi na trhu.

V rámci príslušného opatrenia MNB dočasne pozastavila distribúciu produktov od spoločnosti NOVIS až do ukončenia inšpekcie. MNB uviedla, že klientov spoločnosti sa toto rozhodnutie v žiadnom ohľade nedotkne. Slovenská spoločnosť NOVIS vstúpila na maďarský trh v roku 2014 a ponúka cezhraničné poistné riešenia v súlade s právnymi predpismi EÚ o voľnom pohybe služieb.

V júli roku 2018 MNB pozastavila päť produktov životného poistenia od spoločnosti NOVIS kvôli podobným problémom, týkajúcich sa informácií a prognózy vývoja zmlúv predložených zákazníkom.

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články