Európska finančná kríza naďalej hrozbu pre zaisťovateľov


			Európska finančná kríza naďalej hrozbu pre zaisťovateľov
10.9.2013 Zahraničie

Finančná kríza v Európe bude aj naďalej ohrozovať poisťovne a zaisťovne, uviedol zástupca spoločnosti AM Best v Monte Carle.

V súčasnej dobe je možné ešte stále ťažiť z rezerv, vytvorených vysokými príjmami v roku 2012 a nevyužitými kapacitami na začiatku roka 2013. "Vidíme vyriešenie situácie v eurozóne, ale kríza zostáva ďalej hrozbou pre poisťovne. Tie potrebujú významný objem kapitálu potrebný pre ich bezpečnosť", vysvetlil Stefan Holzberger, generálny riaditeľ AM Best Europe.


V spoločnosti AM Best identifikovali dve aktuálne riziká pre poisťovne. Prvým z nich je nadbytok kapitálu, plynúce od niektorých investorov ako sú penzijné alebo hedžové fondy. Tento kapitál sa používa pre krytie katastrofických rizík. Druhý problém sa týka životných poisťovní, a to najmä tých, ktoré ponúkajú finančné produkty, ktorých súčasťou je aj sporiaci zložka. "Nízke úrokové sadzby nútia poisťovne podrobiť sa nátlaku ak ide o výrobky, ktorých súčasťou sú záruky alebo iné výhody pre poistencov", dodal Holzberger.

XPRIMM

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články