Budú v Nemecku spolupracovať poisťovne a energetické firmy?


			Budú v Nemecku spolupracovať poisťovne a energetické firmy?
25.8.2012 Zahraničie

Medzi energetickými firmami a poisťovníctvom bolo doposiaľ pomerne málo komerčných kontaktov. Teda až doteraz. Onedlho by sa to mohlo zmeniť - aspoň v Nemecku. Dôvodom sú miliardové investície do solárnych elektrární aj do energetických sietí, ktoré sa môžu stať pre poisťovne jedinečnou investičnou príležitosťou. Minulý týždeň o tom rokoval minister Severného Porýnia - Vestfálska a vedúci predstavitelia tamojších poisťovní.

Výsledkom je konštatovanie, že tieto investičné možnosti by boli pre poisťovne atraktívne. Problém je v tom, že to vyžaduje úpravu zákonom stanovených investičných kritérií pre poisťovne. Za súčasných podmienok je však len otázkou času, kedy táto prekážka padne.

A zostane len u investícií, alebo môže dôjsť k ďalšej spolupráci medzi energetickými spoločnosťami a poisťovňami?

Vývoj na trhu s energiou je sprevádzaný významnými zmenami v oboch odvetviach. Nielen energetické spoločnosti sa musia prispôsobiť novým trhovým podmienkam a vysokým investíciám do infraštruktúry. Poisťovníctvo v súčasnosti v rámci adaptácie na nové podmienky ponúka poistné produkty pre fotovoltaické aj pre veterné elektrárne.

Zostáva otvorenou otázkou, či zostane len u ponuky produktov, alebo poisťovne využijú aj investičné možnosti.

Versicherungsbote

Zdroj: Versicherungsbote

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS