Takmer šestina našich firiem býva vo virtuálnych sídlach, ukázala analýza


			Takmer šestina našich firiem býva vo virtuálnych sídlach, ukázala analýza
14.8.2019 Technológie, Produkty

Podnikanie z virtuálneho sídla naberá na popularite aj pri slovenských firmách. Aké sú teda aktuálne trendy a ktoré lokality vedú v záujme podnikateľov?

Kým ešte koncom minulého roka takto svoju adresu podnikania riešilo 39 890 našich spoločností, ku koncu júna tohto roka túto možnosť využívalo o 8 100 podnikov viac, teda 47 990 spoločností.

„Očakávame, že do konca roka tento počet ešte narastie,“ tvrdí Petra Štěpánová, analytička Bisnode.
Najobľúbenejšími virtuálnymi sídlami sú bratislavské adresy Karpatské námestie (2 105 firiem), Kopčianska (1 514 spoločností) a Betliarska ulica (960 podnikov).

„Len na týchto troch adresách si zapísalo svoje sídlo od začiatku roka 529 nových firiem. Narastajúci záujem je vidieť v rámci celého Slovenska. Môže súvisieť aj s nárastom nových spoločností či jednoosobových eseročiek, ktoré nemajú vlastné podnikateľské priestory, a preto využívajú služby virtuálneho sídla. A to aj napriek tomu, že virtuálna adresa môže byť v obchodnom styku rizikovým faktorom,“ vysvetľuje Petra Štěpánová.

Aj keď najviac firiem si zapísalo podnikanie na papieri v Bratislave, do TOP 10 výberu virtuálnych adries sa dostali aj Hlavná ulica v Štúrove (692 firiem), Moldavská cesta v časti Košice – Juh (646 podnikov), či banskobystrické Námestie SNP (522 firiem).

Z virtuálneho sídla riadi svoj biznis aktuálne 45 986 spoločností s ručením obmedzeným a 2 004 akciových spoločností, čo je spolu 47 990 podnikov. „Podľa našich databáz podnikalo na Slovensku ku koncu júna spolu 282 640 firiem. Výhody virtuálneho sídla tak využíva približne 17 % podnikov,“ uzatvára Petra Štěpánová.

Zdroj: Bisnode

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS