Union nebude vyžadovať od svojich poistencov, aby nosili k špecialistom výmenné lístky


			Union nebude vyžadovať od svojich poistencov, aby nosili k špecialistom výmenné lístky
13.10.2020 Tlačové správy

Od dnešného dňa, 13.10.2020, až do odvolania, nebude zdravotná poisťovňa Union  požadovať výmenné lístky od všeobecného lekára pre účely vyšetrenia u ambulantného špecialistu. 

„Každý, kto už má svojho špecialistu, ale ide k nemu napríklad po dlhšej dobe alebo na nové vyšetrenie, môže prísť priamo do jeho čakárne, prípadne si telefonicky dohodnúť termín. Výmenný lístok nepotrebuje.“ hovorí Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa Unionu. Dodáva, že kto si nie je istý, akého špecialistu by mal navštíviť a chce sa predtým o svojom zdravotnom stave poradiť s obvodným lekárom, tak samozrejme stále môže urobiť. 

Dôvodom tohto opatrenia je odľahčenie ambulancií prvého kontaktu, teda všeobecných lekárov, kde sa v tejto dobe môže zvýšiť počet pacientov s respiračnými ochoreniami. 

Poisťovňa Union vysvetľuje, že výmenné lístky majú svoj význam a neodchádzajú do úplného zabudnutia. Keď sa situácia zase zlepší, opäť sa vrátia do praxe. „Všeobecný lekár vie najlepšie posúdiť, kedy treba konzultáciu u špecialistu a kedy nie. A zároveň má vďaka tomu prehľad o svojich pacientoch. Túto kompetenciu by mal mať zachovanú,“ uzatvára Dupaľová Ksenzsighová.

Dočasne zrušenie výmenných lístkov je jedným z opatrení, ktorými chce Union uľahčiť poskytovateľom a poistencom zvládanie aktuálnej situácie. Tiež plánuje už v dohľadnej dobe posilnenie telemedicíny v sfére pôrodnej asistencie, domácej ošetrovateľskej starostlivosti a duševného zdravia. 

Zdroj: Union

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS