O koľko je Bolt rýchlejší od Pistoriusa?


			O koľko je Bolt rýchlejší od Pistoriusa?

Pri príležitosti otvorenia najväčších paralympijských hier v histórii, ktoré sa začali v stredu 29. augusta v Londýne, pripravil Allianz sériu infografík, ktoré predstavujú vybrané paralympijské športy. Infografiky okrem základných informácií o danom športe približujú fanúšikom aj viaceré zaujímavosti či kuriozity.

Allianz chce podporiť zvyšujúci sa záujem verejnosti o paralympijské hry poskytnutím zaujímavých informácií o športoch, v ktorých sa bojuje o medaily,“ hovorí Joseph K. Gross, riaditeľ pre manažment značky v Allianz SE. „Infografiky vysvetľujú základné pravidlá rôznych paralympijských športov ľahkou a zaujímavou formou.

Poznáte odpoveď?

Akú rýchlosť môže dosiahnuť vozík?

Telesne postihnutí športovci využívajú pri pretekoch ľahký vozík, ktorý môže dosiahnuť rýchlosť až 36 km/h. Hmotnosť vozíka sa pohybuje od 8 do 10 kg, dĺžka od 170 do 185 cm.


Ako sa vyhnú nevidiaci skokani prešľapu?

Pri skoku do diaľky naviguje športovca sprievodca, ktorý mu radí, kde sa má postaviť a kedy vyskočiť, aby nemal prešľap. Signály mu dáva silným tlesknutím ruky, preto je nutné, aby počas skoku do diaľky bolo na štadióne absolútne ticho.

 


Ako rýchlo beží telesne postihnutý šprintér?

Svetový rekord v šprinte na 100 metrov drží juhoafrický šprintér Oscar Pistorius, ktorý ako jediný z paralympionikov štartoval aj na olympijských hrách. Jeho čas na stovke je 10,91 sekundy, čo je v porovnaní s rekordérom Usainom Boltom čas pomalší len o 1,33 sekundy.

 

Ako hrajú nevidiaci športovci futbal?

Hráčov na zmenšenom ihrisku je len 5, štyria nevidiaci hráči v poli a jeden vidiaci brankár. Okrem hráčov sa po ihrisku pohybuje aj tréner a asistent nachádzajúci sa za bránkou. Hrá sa so špeciálnou loptou, ktorá obsahuje elektronické zvukové zariadenie, ktoré uľahčuje orientáciu.

 


Allianz je dlhodobým partnerom paralympionikov

Skupina Allianz je partnerom Paralympijského hnutia už mnoho rokov a za ten čas predstavila široké spektrum projektov a iniciatív v snahe podporiť Medzinárodný paralympijský výbor (IPC), Národné paralympijské výbory či športovcov. Od roku 2011 sa Allianz stal prvým „Medzinárodným partnerom“ IPC. Taktiež Allianz – Slovenská poisťovňa dlhodobo spolupracuje so Slovenským paralympijským výborom (SPV). Okrem špeciálneho poistenia, ktoré poskytuje paralympijskému tímu, v minulosti tiež podporila viacero aktivít SPV.

 

 

 

Začíname registrovať ako tieto fantastické iniciatívy skupiny Allianz prinášajú prvé ovocie,” hovorí riaditeľ marketingu Medzinárodného paralympijského výboru Alexis Schäfer. „Pozornosť venovaná paralympijskému športu sa neustále zvyšuje, a to nám pomáha rúcať bariéry a predsudky v ľudských mysliach, čo nakoniec pomáha všetkým telesne postihnutým, nielen športovcom. Na paralympiáde môžu diváci zažiť športové výkony na najvyššej úrovni, emócie z výhier či napínavé športové zápletky.

 

Allianz – Slovenská poisťovňa

 

Zdroj: Allianz – Slovenská poisťovňa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články