Hranice sa otvárajú – toto potrebujete vedieť o cestovnom poistení


			Hranice sa otvárajú – toto potrebujete vedieť o cestovnom poistení

Každý deň sa dozvedáme dobré správy o ďalšom uvoľňovaní v súvislosti s opatreniami proti šíreniu koronavírusu.

Pribúdajú otvorené štátne hranice a pomaly, ale isto, sa opäť rozbieha cestovanie. Čo však platilo včera, nemusí platiť aj dnes.

„Našim klientom radíme, aby si naozaj každý deň overili aktuálne informácie - cezhraničný cestovný ruch opäť ožíva, ale v každej krajine za iných podmienok,“ hovorí Beáta Dupaľová Ksenzsighová z poisťovne Union. Nakoľko hrozba nákazy stále „visí vo vzduchu“, pozreli sme sa na to, čo potrebujete vedieť pred tým, než opustíte Slovensko. 

1. Ministerstvo zahraničných vecí stále neodporúča cestovať – ovplyvní to nejak krytie môjho cestovného poistenia?
Ak budete v zahraničí potrebovať liečbu alebo sa vám stane úraz, náklady na ošetrenie sú v súlade s príslušnými poistnými podmienkami a v súlade s podmienkami dojednanými v poistnej zmluve kryté v plnom rozsahu.  

Iná situácia by bola v prípade, že poistený vedome nedodržal bezpečnostné nariadenia či opatrenia a pokyny miestnych úradov a príslušníkov policajných a vojenských jednotiek smerujúcich k zachovaniu bezpečnosti osôb,“ upozorňuje Marcela Kukučková, vedúca Oddelenia vývoja produktov cestovného poistenia Union.

Rovnako sa cestovné poistenie nevzťahuje na prípady, kedy poistná udalosť mohla byť predvídaná, očakávaná alebo už bola známa v dobe uzavretia poistnej zmluvy. 

2. Čo ak v zahraničí chytím koronavírus? Preplatí moje cestovné poistenie pobyt v nemocnici alebo v karanténe?

Áno, aj nie. Ak ochoriete v zahraničí na ochorenie COVID-19, v zmysle príslušných poistných podmienok cestovného poistenia máte liečebné náklady súvisiace s týmto ochorením kryté.

„Ide o náklady na ambulantné ošetrenie, predpísané lieky, hospitalizáciu a ošetrovanie počas hospitalizácie“, vyratúva Dupaľová Ksenzsighová. Ak však skončíte v karanténe, nejde už o poskytovanie zdravotnej starostlivosti a tak sa na túto časť vášho „pobytu v zahraničí“ cestovné poistenie liečebných nákladov nevzťahuje. 

3. Ako bude vyzerať letná dovolenková sezóna? 

Cestovné poistenie bude poskytované v štandardnom režime. Myslíme si však, že záujem Slovákov bude smerovať skôr k domácim dovolenkám a preto sa aj naše cestovné poistenie bude v najbližšom období orientovať týmto smerom.

Konkrétne sa chceme zamerať na cyklistov a ponúknuť im jedinečné asistenčné služby pri ich cestách na bicykli nielen po Slovensku,“ hovorí Kukučková. Rovnako ak sa  chystáte do slovenských hôr, nezabudnite na poistenie vhodné pre rekreačných turistov, horolezcov, skialpinistov aj milovníkov adrenalínových športov. 

Zdroj: Union

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

PÔŽICKA DE ALAIN FESTOR

PÔŽICKA DE ALAIN FESTOR,  15. 7. 2020

PÔŽICKA DE ALAIN FESTOR

pozdravy
Volám sa ALENA DOBIASOVA.
Len zdielat tento okamih radosti s vami.
Práve som dostal pôžicku vo výške € 30.000 velkého francúzskeho obchodníka.
Musel som mu úplnej spokojnosti.
V súcasnej dobe som najštastnejšia žena na svete.
A to vdaka jednému mužovi.
Je to Boh, ktorý dal v ceste.
A zdielam toto svedectvo s vami.
Volá sa ALAIN FESTOR.
To je clovek, ktorý vždy rešpektoval svoje záväzky.
Je to muž slova.
Je to jedinecný.
Ak ste v núdzi požicat peniaze,
Žiadam vás, aby ste s nimi spojit.
Jedná sa o velmi úcinný zoznam clovek spolahlivých dokumentov.
Pre viac informácií o tomto cloveku,
Kontaktujte ma e-mailom na adrese:
alenadobiasova132@gmail.com
Alebo sa obrátte veritelmi:
alainfestor1955@gmail.com
dakujem

AKO ZÍSKAJEM MÔJ ÚVER Z TEJTO VEĽKEJ SPOLOČNOSTI

Linda Mark,  14. 7. 2020

AKO ZÍSKAJEM MÔJ ÚVER Z TEJTO VEĽKEJ SPOLOČNOSTI

Ahoj milí ľudia, som Linda McDonald, momentálne žijúca v Austine v Texase, USA. Momentálne som vdovou s tromi deťmi a uviazol som vo finančnej situácii v apríli 2020 a musel som refinancovať a platiť svoje účty. Snažil som sa hľadať pôžičky od rôznych úverových spoločností, súkromných aj korporátnych, ale nikdy s úspechom, a väčšina bánk odmietla môj úver, nie sú úplne koristné voči tým kapucám, ktoré ich nazývajú požičiavateľmi vlastných peňazí, že sú všetky podvodné, všetko, čo chcú, je vaša peniaze a nebudete od nich znova počuť, urobili mi to dvakrát predtým, ako som sa stretol s pánom Davidom Wilsonom. Najzaujímavejšou časťou je, že moja pôžička sa na mňa previedla do 74 hodín, takže vám odporučím kontaktovať pána Davida, ak máte záujem o pôžičku a ste si istí, že mu môžete splácať načas, môžete ho kontaktovať e-mailom ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com)

pôžičku

Susan Benson,  2. 7. 2020

Dobrý deň, potrebujete finančnú podporu? Potrebujete pôžičku?
Som Susan Benson zo spoločnosti Sunshine Financial Group. Som veriteľ a tiež finančný konzultant.

Poskytujeme všetky druhy úverových služieb (osobný úver, podnikateľský úver, hypotekárny úver a mnoho ďalších). Poskytujeme dlhodobé aj krátkodobé pôžičky, zabezpečené aj nezabezpečené pôžičky s dostupnou úrokovou sadzbou 3% ročne. Ak potrebujete ďalšie informácie o našich službách, môžete nám napísať len e-mailom: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com alebo napíšte nám správu priamo na WhatsApp alebo Telegram na čísle: +447903159998 a okamžite dostanete odpoveď.

Sme komplexná spoločnosť poskytujúca finančné služby a zaväzujeme sa vám pomáhať pri zlepšovaní vašich dlhodobých a krátkodobých finančných cieľov, pretože vaša finančná stabilita je naším konečným cieľom.

RSS