Kooperativa dosiahla vlani predpísané poistné v objeme 460,7 mil. eur

V medziročnom porovnaní predpísané poistné spoločnosti  Kooperativa stúplo o 1 %, pričom vlani ho dosiahla v objeme 460,7 mil. eur.

Poisťovňa Kooperativa dosiahla v minulom roku predpísané poistné v objeme 460,7 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z výročnej správy spoločnosti za rok 2016, v medziročnom porovnaní je to nárast o 1 %.

Zisk vzrástol o 4,8 % na 31,1 mil. eur. Väčšina zisku smerovala na výplatu dividend, a to 27,4 mil. eur. Na účet nerozdeleného zisku išlo 3,6 mil. eur.

V životnom poistení predpis vzrástol o 0,08 % na 202 mil. eur, a to najmä v dlhodobých jednorazových investičných poisteniach. Tie medziročne vzrástli o viac ako 82 %. V bežne platenom životnom poistení, napriek výraznému nárastu produkčného poisteného o vyše 25 %, firma evidovala pokles predpísaného poistného na úrovni 3,1 %. Dôvodom boli predovšetkým storná.

V neživotnom poistení výraznejšie rástlo najmä havarijné poistenie, a to o 10,15 %. Rast spoločnosť evidovala aj v segmente poistenia domov a domácností o 2,2 % a v úrazovom poistení o 7,8 %.

Obchodné výsledky v segmente ostatných neživotných poistení boli negatívne ovplyvnené vystúpením spoločnosti Kooperativa z viacerých medzinárodných poistných programov v záujme ekonomickej efektívnosti, a to medziročným poklesom o 2,86 %.

Segment povinného zmluvného poistenia klesol o 0,64 %. Celkovo však neživotné poistenie vzrástlo o 1,89 % na 258,8 mil. eur. Kooperativa je členom skupiny Vienna Insurance Group.

Zdroj: SITA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články