Poisťovňa Generali za trištvrte roka s poistným za 185 mil. eur


			Poisťovňa Generali za trištvrte roka s poistným za 185 mil. eur

Poisťovňa Generali dosiahla od začiatku januára do konca septembra 2018 hrubé predpísané poistné v celkovej výške 185 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 9,6 %.

Za týmto výsledkom stoja podľa vyjadrení spoločnosti dobré výsledky v životnom, ako aj neživotnom poistení.

Životné poistenie vzrástlo o 10,7 %, pričom v bežne platenom životnom poistení to bol nárast o 7,4 %. Hlavným ťahúňom naďalej zostáva podľa vyjadrení firmy rizikové životné poistenie. „Tomuto výsledku napomohol aj predaj poistenia k úverom v našej partnerskej VÚB banke a novozískané partnerstvo s UniCredit bankou," povedala hovorkyňa poisťovne Katarína Kukurová.

V segmente neživotného poistenia hrubé predpísané poistné vzrástlo o 8,1 %, a to najmä vďaka rastu v poistení motorových vozidiel. Poisťovňa Generali napreduje aj v poistení personálneho majetku, kde medziročne zaznamenala nárast o 17,5 %.

Za deväť mesiacov poisťovňa Generali vyplatila svojim klientom približne 82 tisíc poistných udalostí v celkovej hodnote viac ako 61 mil. eur.

Spoločnosť Generali Poisťovňa, a. s. pôsobí na slovenskom trhu od roku 1996. Orientuje sa na poistenie vozidiel, majetku, cestovného, životného a úrazového poistenia, ako aj na individuálne poistné riešenia pre podnikateľov. Je súčasťou Generali Group, ktorá pôsobí vo viac ako 60 krajinách.

Zdroj: Generali

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS