Britské poisťovne sú na povodne pripravené


			Britské poisťovne sú na povodne pripravené
19.12.2016 Škody, Zahraničie

Začiatkom decembra zverejnila Asociácia britských poisťovateľov informáciu, že poisťovne majú pre prípad povodní v zálohe 5 000 ľudí. Zhruba pred rokom zasiahli Veľkú Britániu silné zimné povodne.

Asociácia britských poisťovateľov (Association of British Insurers - ABI)  uviedla, že poisťovatelia majú k dispozícii malú „armádu", ktorá je schopná prejsť okamžite do akcie v prípade akejkoľvek povodne počas tohtoročnej zimy. Táto armáda zahŕňa:

  • 2750 ľudí pre prípad oznamovania škodových udalostí klientov, pričom telefónne linky sú v prevádzke 24 hodín denne a 365 dní v roku,
  • 2250 ľudí je k dispozícii na nasadenie do terénu, aby podporili klientov, ocenili škody a iniciovali opravy.

Poisťovatelia si zaistili okamžitý prístup k desiatkam tisíc vysúšacích strojov, aby sa začal čo najskôr nevyhnutný proces vysušovania oblastí zasiahnutých záplavami, pričom ďalšie tisíce vysúšačov majú v rezerve.

Zmluvy s hotelmi a prenajímateľmi zabezpečia ľuďom, ktorých domy boli zaplavené, že im bude niekde poskytnuté teplé a suché miesto len za niekoľko hodín po oznámení, kým si nenájdu dlhodobé ubytovanie.

Poisťovníctvo sa tiež ujme hľadania vhodných remeselníkov, nevyhnutných na vysušenie a opravy rodinných domov a podnikov.

ABI zdôrazňuje, že sa síce neočakáva opakovanie minuloročných povodní, ale ak by došlo k najhoršiemu, poisťovatelia budú pripravení kedykoľvek pomôcť. Teraz je ale tiež potrebné, respektíve je najvyšší čas, aby si klienti ujasnili, či a aké povodňové riziká im hrozia a zvážili kroky na ochranu svojich životov a majetku.

Na záver ABI rekapituluje škody zo zimného obdobia 2015:

  • škody spôsobené búrkami / víchricami Desmond, Eva a Frank (prudký vietor a silný dážď vyvolávali povodne a záplavy), ktoré sužovali časti Britániu od 4. decembra 2015 do začiatku januára 2016, viedli k poistným plneniam vo výške 1,3 mld. GBP. Až 98 % poistných udalostí bolo plne alebo čiastočne vybavených do 10 mesiacov po povodniach;
  • víchrice mali za následok viac ako 15 300 majetkových poistných udalostí a okolo 6600 udalostí sa týkalo škôd na vozidlách spôsobených povodňami;
  • 3900 rodinám bolo poskytnuté náhradné ubytovanie, financované z ich poistenia;

Mimoriadne platby vo výške 49 mil. GBP boli smerované v niekoľkých prvých týždňoch po povodniach na podnikateľov, s cieľom pomôcť im pri obnove.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS