Agra poisťovňa: ľadovce spôsobili poľnohospodárom opäť vysoké škody


			Agra poisťovňa: ľadovce spôsobili poľnohospodárom opäť vysoké škody
26.7.2017 Škody

Búrky, ktoré na Slovensku udreli v predchádzajúcich dňoch, spôsobili poľnohospodárom škody vo výške viacero miliónov eur.  

Najviac poistných udalostí vzniklo následkom krupobitia, ktoré ničilo poľnohospodárom porasty ozimín, predovšetkým jačmeňa, pšenice a repky.

V dňoch 21. a 23.júla v popoludňajších hodinách sa vo viacerých oblastiach jednotlivých krajov Slovenska prehnali silné búrky sprevádzané krupobitím. Krúpy mali ojedinele veľkosť slepačieho vajca. Celkové škody presahujú milióny eur.

Agra_skody

Počiatočné odhady u niektorých klientov presahujú až státisícové škody. Najväčšie škody boli zaznamenané predovšetkým na ešte nezozbieraných porastoch repiek a obilnín ale i na kukurici, zemiakoch či maku.

Najpostihnutejšími boli plodiny v lokalitách ako Šarišské Michaľany (Prešov), Nižný Hrabovec (Vranov n/Topľou), Lastomír a Palín (okres Michalovce) , Svodín a Kolta (Nové Zámky).

Tohtoročné vyčíňanie počasia, častokrát až opakovaným krupobitím znovu potvrdzuje fakt, že je potrebné sa včas zabezpečiť pred takýmito riziká kvalitným poistením,“ hovorí Dalíbor Bán riaditeľ Agra poisťovne.

Pohodlná a jednoduchá možnosť oznámenia škôd na poškodených pozemkoch online na stránke www.agrapoistovna.sk

Zdroj: Agra poisťovňa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články