SIBAF® forum 2018: Daň z poistenia a prezentácia prieskumu o zamestnaneckých benefitoch


			SIBAF® forum 2018: Daň z poistenia a prezentácia prieskumu o zamestnaneckých benefitoch

Program októbrového SIBAF® fóra bude doslovne nabitý. Tak, ako vždy, aj tentokrát s ohľadom na aktuálnosť, odbornosť a názornosť.

Reč bude aj o dani z poistenia s nanajvýš kompetentnou - Ing. Martinou Bilíkovou, riaditeľkou sekcie daňového a colného odboru MFSR. Výsledky prieskumu zamestnaneckých benefitov nám prídu odprezentovať z MetLife.

Daň z poistenia - buďte pripravený na každý prípad!

Predstavte si nasledovnú situáciu: váš klient, občan Slovenska, sa úrazovo poistil v zahraničí, napr. v Českej republike, kde daň z poistenia nie je. Akú radu mu ako poisťovací maklér poskytnete?

A teraz si sami odpovedzte, či poznáte odpovede na nasledovné otázky: Na koho prechádza povinnosť zaplatiť 8 % daň? Je potrebné takýto prípad oznámiť daňovému úradu? Kedy?

Tých otázok a modelových situácií je, samozrejme, podstatne viac. Určite máte, resp. budete mať aj vy nezodpovedané otázky. Príďte spoznať odpovede od Ing. Martiny Bilíkovej, riaditeľky sekcie daňového a colného odboru Ministerstva financií Slovenskej republiky.

„Pri stavbe programu sme sa vždy pozerali na to - a je tomu tak aj teraz - aby bol vyskladaný s čo najväčším prínosom pre našu prax,” povedal Oliver Borko, jeden z organizátorov SIBAF fóra, “Téma dane z poistenia je pomerne pálčivá a vysoko aktuálna, pričom väčšina profesionálov z nášho segmentu o nej zatiaľ máločo vie, najmä, čo sa týka špecifických prípadov. Gestorskú funkciu nad sekciou vzdelávania v oblasti daní a ekonomických súvislostí na SIBAF® forum zastrešuje audítorská spoločnosť TPA - Group.”

Exkluzívna prezentácia výsledkov prieskumu zamestnaneckých benefitov!

SIBAF® forum je miesto, kde sa tradične získavajú nové poznatky a informácie. Tentokrát bude miestom, kde sa stanete súčasťou exkluzívnej prvej prezentácie výsledkov prieskumu zamestnaneských benefitov spoločnosti MetLife.

Ešte prednedávnom boli vrcholovými benefitmi od zametnávateľov na Slovensku a v Čechách najmä gastrolístky, prípadne príspevky na šport či dovolenku, kým zahraničné firmy čoraz viac siahali aj po nepeňažných výhodách a svojim zamestnancom napríklad hradili poistku na krytie choroby či úrazu.

Aká je aktuálna situácia? Zmenilo sa niečo? Aké zamestnanecké benefity poskytujú slovenské spoločnosti svojim zamestnancom? Odpovede aj na tieto otázky spoznáte exkluzívne na októbrovom SIBAF fóre! Prieskum sa realizuje na vzorke 300 spoločností zo Slovenska a z Čiech, pôsobiacich v rôznych odvetviach ekonomiky.

Kedy a kde?

18. októbra 2018 v Austria Trend Hoteli v Bratislave

Registrujte sa!

Do 5. 9. môžete využiť použiť ponuku early bird a zaplatiť najnižší možný účastnícky poplatok. Registrujte sa tu!

Ďalšie časti programu budeme postupne predstavovať. Ak si želáte byť o každej novinke informovaní, prihláste sa na odber nášho newslettra.

Zdroj: SIBAF

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS