Spoločnosť OVB prispela na festival Ekotopfilm sumou vyše 8 000 eur


			Spoločnosť OVB prispela na festival Ekotopfilm sumou vyše 8 000 eur

OVB na trhu finančného sprostredkovania cíti dlhodobo zodpovednosť za krajinu a prostredie, v ktorom žijú jeho klienti a podnikajú stovky jeho spolupracovníkov.

Preto už od roku 2012 cielene nahrádza papierové zmluvy a protokoly elektronickou dokumentáciou
a snaží sa tak redukovať dopady na životné prostredie. Od roku 2016 majú klienti OVB
možnosť podpisovať dokumenty biometricky. Minulý rok sa preto spoločnosť OVB rozhodla
podporiť filmový festival Ekotopfilm ako zmysluplný projekt, ktorý dlhodobo otvára otázku
ochrany životného prostredia.

„Málokto si vie predstaviť, koľko desiatok tisíc stránok papiera produkoval ešte pred niekoľkými rokmi finančný sektor. My sme v ňom patrili medzi prvých, ktorí začali nahradzovať
papierové dokumenty elektronickými. A posledné štyri roky sme navyše pridali aj biometrické podpisovanie, ktoré kompletne odbúralo všetky papiere. Ako lídri trhu si uvedomujeme
našu zodpovednosť za ekológiu a to, ako bude vyzerať naša krajina. Preto sme sa rozhodli
spojiť s najstarším filmovým ekologickým festivalom na svete, s ktorým vyznávame rovnakú
filozofiu ochrany životného prostredia,"" vysvetľuje Jaroslav Vonkomer, generálny riaditeľ
a predseda predstavenstva OVB Allfinanz Slovensko.

V roku 2019 biometricky podpísali klienti OVB vyše 81-tisíc dokumentov

Spoločnosť OVB sa pred rokom rozhodla venovať za každý biometricky podpísaný dokument
na Ekotopfilm 10 centov. Za uplynulý rok 2019 klienti OVB podpísali celkovo 81 159 dokumentov biometricky. Výsledkom je suma 8 116 eur, ktorú predseda predstavenstva odovzdal
organizátorom festivalu Ekotopfilm.

„Každý finančný produkt obsahuje okrem samotnej zmluvy aj množstvo ďalšej povinnej dokumentácie, ako sú informačné protokoly či súhlasy so spracovaním údajov. Pre životné prostredie je zásadným plusom, ak spoločnosti v oblasti financií dokážu preklopiť čo najväčšiu časť dokumentácie z papiera na obrazovky notebookov či tabletov. My v OVB sme hrdí na to, že sa nám to dlhodobo darí a patríme medzi ídrov v elektronickej dokumentácii,“ dodáva J. Vonkomer.

Generálny riaditeľ festivalu Ekotopfilm Peter Lím hovorí, že festival sa minulý rok zameral
na tému riadeného konzumu ako dôležitého kroku pre spomalenie rýchlych klimatických
zmien. A v tomto roku naň plánoval nadviazať sériou regionálnych podujatí. Aktuálna situácia
však zámery zmenila, čomu sa prispôsobil aj festival.

„Covid-19 nechal akoby zabudnúť na veľkú ekologickú krízu tým, že dočasne zastavil celú planétu. Aj my sme museli zastaviť naše aktivity, avšak len na chvíľu. Aj vďaka podpore spoločnosti OVB sme sa pustili do prípravy jedinečných vzdelávacích programov s našimi témami a v týchto týždňoch ich chceme priniesť najmä školákom prostredníctvom televízie a online sveta A od septembra v tom
budeme pokračovať priamo v kinosálach. Som vďačný za túto podporu, ktorá prichádza v pravý čas," povedal Peter Lím, generálny riaditeľ MFF Ekotopfilm.

Úsporný prístup je súčasťou DNA oboch partnerov

Ekológia a financie majú v súčasnosti ešte jedného spoločného menovateľa – šetrné narábanie so zdrojmi. „Šetrné zaobchádzanie s peniazmi – alebo inak povedané neplytvanie – sa OVB snaží vštepovať svojim klientom už takmer 50 rokov. DNA v podobe minimalizmu v spotrebe a v úspornom prístupe máme zakorenenú my v OVB aj organizátori festivalu. Preto je naša spolupráca úplne prirodzená a verím, že bude pokračovať,“ dodal J. Vonkomer.

S podporou OVB sa mal v rámci Ekotopfilmu rozšíriť samostatný projekt pre deti. Kvôli aktuálnej situácii sa musel presunúť, avšak malí účastníci festivalu sa naň môžu tešiť už na jeseň. Detaily projektu budú známe už o niekoľko týždňov.

Zdroj: OVB

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Pôžičku

Claudia klein,  1. 6. 2020

Dobrý deň, vitajte v spoločnosti Spotcap Global Loan Services, volám sa Claudia Klein, som veriteľka a tiež úverový konzultant.

Potrebujete finančné posilnenie? Potrebujete pôžičku na rôzne účely? ak je vaša odpoveď áno, odporučím vám kontaktovať svoju firmu prostredníctvom spotcapglobalservices@gmail.com | alebo nám napíšte na WhatsApp: +4915758108767 | a mať na vašom účte pôžičku do 24 hodín, pretože poskytujeme vynikajúce úverové služby na celom svete.

Ponúkame všetky druhy úverových služieb (osobné pôžičky, obchodné pôžičky a mnohé ďalšie), ponúkame dlhodobé aj krátkodobé pôžičky a tiež si môžete požičať až 15 miliónov eur. Moja spoločnosť vám pomôže dosiahnuť rôzne ciele so širokou škálou úverových produktov.