Sociálna poisťovňa zasiela pracujúcim penzistom rozhodnutia o zvýšení dôchodkov


			Sociálna poisťovňa zasiela pracujúcim penzistom rozhodnutia o zvýšení dôchodkov
10.4.2017 Produkty

Rozhodnutie o dôchodku a oznámenie o jeho výplate dostanú poštou výlučne tí dôchodcovia, ktorí nemajú aktivovanú elektronickú schránku.

Sociálna poisťovňa pracujúcim dôchodcom už priebežne zasiela rozhodnutia o zvýšených dôchodkoch. Informoval o tom hovorca Peter Višváder.

Niektorým dôchodcom budú rozhodnutia doručené v priebehu apríla, čo však nebude mať vplyv na zvýšenie ich dôchodku a ani na doplatok patriaci za obdobie od 1. januára 2017 do dňa predchádzajúceho výplatnému termínu dôchodku v apríli 2017,“ uviedol.

Rozhodnutie o dôchodku a oznámenie o jeho výplate dostanú poštou výlučne tí dôchodcovia, ktorí nemajú aktivovanú elektronickú schránku. „Dôchodcom, ktorí majú aktivovanú elektronickú schránku, ich Sociálna poisťovňa zašle iba do aktivovanej elektronickej schránky,“ tvrdí hovorca poisťovne.

Povinnosť Sociálnej poisťovne zasielať elektronické dokumenty, vrátane rozhodnutia o zvýšení dôchodku a oznámenia o výplate, do aktivovanej elektronickej schránky vyplýva zo zákona o e-Governmente.

V minulom roku pracovalo približne 167 tisíc poberateľov starobného dôchodku. O zvýšení ich dôchodkovpoisťovňa rozhodla v súlade so zákonom o sociálnom poistení do 31. marca 2017. Priemerná suma zvýšenia starobného dôchodku dôchodcov, ktorí pracovali celý kalendárny rok 2016 a ktorých je viac ako polovica, je 4,21 eura mesačne.

Zdroj: Sociálna poisťovňa, TASR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články