Polovica Slovákov nemá poistenie s krytím pre prípad, že by jeden zo živiteľov domácnosti zomrel


			Polovica Slovákov nemá poistenie s krytím pre prípad, že by jeden zo živiteľov domácnosti zomrel
29.5.2018 Produkty

Je len málo Slovákov, ktorých rodiny sú dostatočne finančne zabezpečené.

Ako ďalej vyplýva z prieskumu poisťovne Aegon, takmer 48 % opýtaných nemá poistenie s krytím pre prípad, že by jeden zo živiteľov domácnosti nečakane zomrel.

To podľa vyjadrení poisťovne znamená, že keď sa tak náhodou stane, pozostalí sa dostávajú do vážnych finančných problémov, pretože musia zvládnuť nielen náklady spojené s pohrebom, ale aj ďalej žiť a platiť z jedného príjmu všetko, čo sa predtým financovalo z dvoch platov.

Najmenej pripravení vyrovnať sa finančne s náhlym úmrtím sú ľudia vo veku nad 54 rokov. Najmenej pripravení na výpadok príjmu od jedného zo živiteľov rodiny sú obyvatelia Bratislavského kraja, kde sa paradoxne k zabezpečeniu bývania najviac využívajú úvery či pôžičky.

„Takzvané vdovské a sirotské je u nás také nízke, že vypadnutý príjem nenahradia. Navyše stúpa počet párov, ktoré žijú „na psiu knižku“, v tom prípade pozostalý partner nemá nárok na žiadne vdovské," uviedla poisťovňa Aegon.

Výsledky vyplynuli z prieskumu poisťovne Aegon, ktorý uskutočnila vo februári tohto roka na reprezentatívnej vzorke 525 respondentov.

Zdroj: oPoisteni.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS