Podmienky na úverovom trhu sa sprísňujú, Wüstenrot ponúka riešenie


			Podmienky na úverovom trhu sa sprísňujú, Wüstenrot ponúka riešenie
17.1.2017 Produkty

Financovať kúpu nehnuteľnosti v celej výške jedným úverom na bývanie čoskoro nebude možné. Klienti budú nútení hľadať dostupné spôsoby dofinancovania na zabezpečenie si vlastného bývania. 

Riešením je novinka Wüstenrot stavebnej sporiteľne – úver Dofinanc, zvlášť prispôsobený aktuálnym požiadavkám trhu. 

Podmienky na trhu s bývaním sa sprísňujú

Vychádzajúc z aktuálnej situácie na trhu úverov na bývanie a z opatrení NBS sprísňujúcich podmienky ich poskytovania, Wüstenrot stavebná sporiteľňa od 16. januára 2017 rozšírila svoje produktové portfólio o nový úver s príznačným označením Dofinanc. Ide o úver vo výške od 4 000 eur až do 35 000 eur, dostupný bez založenia nehnuteľnosti a bez ručiteľa, určený ako doplnkový finančný zdroj k hypotéke – úveru na bývanie z ponuky bánk na Slovensku.

Na dofinancovanie kúpy (prípadne i rekonštrukcie) bytu alebo domu klienti zvyknú čerpať spotrebný úver, ktorý je však drahším riešením. Dofinanc poskytne úverové prostriedky na dofinancovanie kúpy nehnuteľnosti s úrokom len 4,49 % ročne (p.a.) vo fáze medziúveru, so splatnosťou až 20 rokov a so zníženou splátkou počas prvých 3 rokov splácania.

Klient tak získa napríklad 20 000 eur so splátkou 120 eur mesačne počas prvých 3 rokov a následne 160 eur mesačne až do splatenia úveru.

Časom sa obmedzia aj 80-percentné úvery

Na základe sprísnených pravidiel pre poskytovanie úverov na bývanie sa ustupuje od 90-percentných hypoték a časom bude obmedzené aj poskytovanie viac ako 80-percentných úverov. V prípade, keď úver na bývanie nepokryje celkové náklady na kúpu nehnuteľnosti, prípadne rekonštrukciu, klient je nútený hľadať doplnkové finančné zdroje.

Optimálnym riešením môže byť stavebné sporenie, ktorého význam týmto opätovne rastie. Klientom, ktorí nemajú stavebné sporenie a potrebujú dofinancovať svoje bývanie v krátkom čase, je určený práve úver Dofinanc so špeciálnymi podmienkami, najvýhodnejšími, aké v súčasnosti Wüstenrot ponúka.

Špeciálny úver, ktorý nezaťaží rodinný rozpočet

„Sprísnenými podmienkami poskytovania úverov na bývanie sa má predísť riziku nesplácania úverov v ďalších rokoch, keď úročenie bude vyššie ako dnes. Začína sa viac prihliadať na vlastné zdroje klienta. Kto ich nemá, hľadá doplnkové úverovanie. Preto sme prišli s ponukou špeciálneho úveru na dofinancovanie bývania za podmienok, ktoré neúmerne nezaťažia rodinný rozpočet. Ponúkame zníženú a vopred známu splátku na celú dobu splatnosti úveru, ktorý je dostupný pre každého za atraktívnych 4,49 % p.a. Klient tak s Dofinancom zaplatí mesačne na splátkach menej, ako umožnili ponuky finančného trhu v roku 2016 pri kúpe nehnuteľnosti rovnakej hodnoty“, povedal Mgr. Marcel Lőrinc, MBA, ktorý zodpovedá za stratégiu a vývoj produktov spoločnosti Wüstenrot.

Hlavné benefity úveru na dofinancovanie bývania od Wüstenrot stavebnej sporiteľne:
  • dostupné financie na kúpu nehnuteľnosti či prípadnú rekonštrukciu vo výške od 4 000 € do 35 000 €
  • úroková sadzba len 4,49 % ročne a znížená splátka počas prvých 3 rokov splácania
  • úver bez založenia nehnuteľnosti a bez ručiteľa
  • 50-percentná zľava z poplatku za poskytnutie úveru a 20-ročná splatnosť
  • možnosť okamžitého čerpania 80 % úverových prostriedkov zálohovo
Zdroj: oPoisteni.sk,  Wüstenrot

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS