Ako objasňuje Miloš Kmety, vedúci organizačnej zložky Europäische Reiseversicherung AG na Slovensku, existujú určité zásady, ktorými by sa mali dovolenkári riadiť. Týka sa to najmä turistov cestujúcich do stredomorských krajín, ako je Egypt, Tunis, Maroko, Vietnam, Indonézia či Thajsko.
Zodpovedne aj na dovolenke
„Správajte sa zodpovedne a vážte si svoje zdravie. V prvom rade by ste nemali piť vodu z bežne prístupných zdrojov, ale len v originálne uzatvorených fľašiach. Nebezpečný je aj ľad v nápojoch. Tekutiny treba chladiť originálne zatvorené a nepridávať do nich ľad vyrobený z vody z neovereného zdroja," objasňuje riaditeľ ERV.
Nekonzumujte ovocie, ktoré sa umýva, uprednostňujte to, ktoré sa dá okrajovať alebo šúpať. Nejedzte nedostatočne tepelne upravené mäsá a pokrmy pripravované v pouličných stánkoch. A nezabudnite dodržiavať pravidelný pitný režim.
Šetriť sa Slovákom nevypláca
Pravdepodobnosť výskytu takýchto ochorení pri cestovnom poistení, je napríklad v Egypte veľmi vysoká. „Francúzi či Nemci majú počas letnej sezóny približne jedného zo 100 turistov s takýmto ochorením. U Slovákov majú podobné ťažkosti každý 2,5 dovolenkár," tvrdí Miloš Kmety. Dôvod?
Slovenskí dovolenkári majú jednak menšie skúsenosti s cestovaním a na rozdiel od nemeckých turistov si vyberajú aj nižší typ hotelového ubytovania. Jednoducho, aj v tomto smere sa snažia ušetriť.
„Ako poisťovňa sme však na takéto poistné udalosti pripravení. Rádovo v Egypte spracovávame okolo 1000 poistných prípadov ročne. Okrem Egypta očakávame zo strany turistov záujem aj o Turecko či Grécko. Na vzostupe je Albánsko. Je cenovo veľmi dostupné, turisticky však zatiaľ neobjavené," uzatvára riaditeľ ERV.
oPoisteni.sk
Komentáre
Pridať komentár