Poistná ochrana od Lloyd´s na Slovensku


			Poistná ochrana od Lloyd´s na Slovensku
31.7.2014 Poistný trh

Už viac ako dva roky pôsobí na Slovensku spoločnosť Defend Finance s.r.o., člen skupiny Defend Insurance Group, ktorá získala štatút coverholdera britského poistiteľa Lloyd´s of London, a tým i možnosť uzatvárať a spravovať poistné zmluvy pod menom tejto najstaršej poisťovacej inštitúcie na svete.

 

 

Spoločnosť v tomto roku uviedla na poistný trh nové portfólio produktov – predĺžené záruky a GAP, konkrétne Defend Gap Economy.  A čo v praxi tieto novinky klientom i sprostredkovateľom poistenia ponúkajú?

Predĺžená záruka pre všetky vozidlá

Ako prezrádza Andrew Quirke, obchodný riaditeľ Defend Finance na Slovensku, predĺžená záruka je poistenie, ktoré je možné získať priamo u predajcu vozidla pri jeho kúpe. „Tento produkt je určený pre nové vozidlá s platnou zárukou výrobcu, rovnako ako i pre jazdené vozidlá do 15 rokov a 250-tisíc najazdených kilometrov. Stačí si len zvoliť vhodné parametre poistenia podľa jednotlivých programov.“  

Klient si môže zvoliť dobu poistenia, krytie spoluúčasti i limit poistného plnenia, a to až do obstarávacej ceny vozidla. Získava tak možnosť nastaviť si podmienky poistenia ušité na mieru.

Pripoistenie GAP s výhodami

Úplnou novinkou medzi produktmi Defend Finance je Defend Gap Economy. Toto pripoistenie je určené pre vozidlá do hodnoty 20 000 eur. Podľa A. Quirka, poistenie poskytuje finančnú ochranu najmä pre rodinné automobily až do úrovne 100 % ich obstarávacej ceny.

„Kryje rozdiel medzi obstarávacou cenou vozidla a jeho všeobecnou hodnotou, vypočítanou primárnym poistiteľom ku dňu poistnej udalosti, a to vrátane spoluúčasti z havarijného poistenia.“ Rovnaký typ poistných produktov uviedli vlani na trh i lokálne spoločnosti skupiny Defend Insurance Group v susednom Česku a Maďarsku.

Cieľ - byť lídrom na automobilovom trhu

Defend Insurance Group ponukou týchto inovatívnych produktov podľa obchodného riaditeľa pomáha napĺňať svoj cieľ stať sa vedúcim poskytovateľom doplnkových poistných produktov pre automobilové trhy strednej a východnej Európy. Po právnej, administratívnej, technickej i marketingovej stránke je podporovaný lokálne pod značkou Defend Finance.

„Sme partnerom pre výrobcov, dovozcov a predajcov automobilov, leasingové firmy, správcov vozových parkov i pre poisťovacích agentov a maklérov. Regionálni manažéri podporujú našich obchodných partnerov prostredníctvom pravidelných produktových a obchodných školení a tým im pomáhajú podporiť ich aktivity. Medzi naše konkurenčné výhody patrí celosvetová upisovacia schopnosť Lloyd´s v oblasti špeciálnych automobilových produktov, ale i konkurenscieshopné a flexibilné modely sadzieb," uzatvára Andrew Quirke.

Ako funguje medzinárodná poistná ochrana

Britský poistiteľ Lloyd´s of London pôsobí na trhu od roku 1688, momentálne vo viac než 80 krajinách sveta a je podporovaný rozsiahlou medzinárodnou sieťou coverholderov. Každý poistník tak môže získať ochranu od Lloyd´s na mnohých miestach po celom svete a využívať všetky výhody jeho upisovacích schopností a likvidácie poistných udalostí napriek tomu, že sídli tisíce kilometrov ďaleko. Coverholderi tak prinášajú služby stabilnej a renomovanej posťovne priamo ku klientom.

 

6 vecí, ktorými sa  spoločnosť Defend Insurance Group líši od konkurencie:

  •  v roku 2012 sa stala coverholderom poisťovne Lloyd´s of London (na Slovensku, v Českej republike i Maďarsku)
  • spolupráca s  Lloyd‘s  poskytuje zákazníkom i obchodným partnerom najlepšie zaistenie (Lloyd‘s je poistiteľ s hodnotením A).
  • administrácia prebieha na Slovensku prostredníctvom Defend Finance s.r.o. (pôsobí na trhu  už 18 rokov)
  • Značka Defend na lokálnom trhu významne prispieva k atraktivite produktu – znižuje rezistenciu klientov voči poisteniu (Defend je spätý so zabezpečením vozidiel)
  • Management Defend Finance má  dlhoročné skúsenosti v oblasti predaja poistných produktov v sieti obchodníkov s automobilmi
  • Defend se pohybuje v oblasti automobilového priemyslu už mnoho rokov

Zdroj: Defend Insurance Group

Kontakt: gap@defend.eu

Zdroj: Defend Insurance Group

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články