Najväčší kybernetický útok v histórii. Yahoo prišlo o 200 miliónov účtov

Internetový vyhľadávač Yahoo priznal veľké hackerské útoky ohľadom dát o užívateľoch. Podľa vyjadrenia spoločnosti prišla v roku 2014 o citlivé údaje týkajúce sa až 200 miliónov účtov. Ide tak o najväčší únik v histórii.

Vo štvrtok 22. septembra priznal jeden z najväčších vyhľadávačov na svete masívny únik dát užívateľov z roku 2014. Útočníci vtedy získali informácie zhruba 200 miliónoch účtov vrátane mien, e-mailov, telefónnych čísel, dátumov narodenia, hesiel, bezpečnostných otázok a odpovedí používaných na overenie majiteľa účtu.

Spoločnosť však upozornila, že neunikli žiadne informácie o platobných kartách a bankových účtoch. Podľa jej analýz stál za útokom „štátom sponzorovaný" útočník, teda hacker pracujúci pre zahraničné vlády, nič bližšie však neuviedla.

Firma nevysvetlila, prečo jej trvalo tak dlho, kým útok odhalila, ani z bezpečnostných dôvodov nevysvetlila, ako dospela k svojim záverom o útoku.

Yahoo uviedla, že informuje všetkých dotknutých užívateľov a poradí im, ako sa chrániť. Odporučila tiež všetkým užívateľom zmeniť si heslá, ak tak ešte od roku 2014 neurobili. Ak rovnaké heslo používajú aj pre prístup na iné stránky, mali by tieto heslá tiež zmeniť.

Celá táto aféra rozhodne Yahoo nijako neprospeje ani z pohľadu používateľov, ani z pohľadu firiem, ktoré majú záujem Yahoo kúpiť.

Zdroj: oPoistení.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS