Obrovská fúzia: Vzniká najväčšia rakúska životná poisťovňa


			Obrovská fúzia: Vzniká najväčšia rakúska životná poisťovňa

Skupina VIG spojí svoje dcérske spoločnosti Wiener Städtische a Sparkassen Versicherung. Vznikne tak najväčšia životná poisťovňa v Rakúsku.

Fúziu ešte musia schváliť regulačné orgány a vedenie zúčastnených podnikov. Cieľom je posilnenie distribúcie produktov bankopoistenia. 

„Potvrdzujem, že tieto dve spoločnosti budú zlúčené do jednej. Cieľom je využiť silné stránky oboch poisťovní v bankovom poistení. Wiener Städtische má ako kompozitná poisťovňa dlhodobé skúsenosti v odbore a Versicherung poskytuje svoje odborné znalosti a priekopnícke postavenie v bankovej distribúcii,"  povedala generálna riaditeľka Vienna Insurance Group Elisabeth Stadler. Očakáva sa, že fúzia nadobudne účinnosť v priebehu roka 2018.

Reorganizácia bude predovšetkým prospešná pre zákazníkov Erste Bank a Sparkassen, ktorým bude ponúknutá širšia škála produktov a služieb. „Naším hlavným cieľom je spolupracovať s partnermi v Erste Bank a Sparkassen, aby sme využili najväčšie príležitostí v bankovej distribúcii," doplnil Robert Lasshofer, generálny riaditeľ spoločnosti Wiener Städtische.

Spojením vznikne najväčšia životný poisťovňa v Rakúsku. Obe spoločnosti mali v prvej polovici roka 2017 kumulatívny poistný objem približne 707 miliónov eur a spoločný trhový podiel približne 24 %.

Fúzia týchto dvoch rakúskych spoločností ponechá mieru solventnosti skupiny VIG takmer nezmenenú. Tento pomer bol na konci prvého polroka 2017 vynikajúcich 224,5 %.

VIG je popredným špecialistom na poistenie v Rakúsku a v krajinách strednej a východnej Európy. Koncern tvorí zhruba 50 firiem v 25 krajinách, s jeho akciami sa obchoduje aj na pražskej burze. Na Slovensku VIG pôsobí prostredníctvom Kooperativy, Komunálnej poisťovne a Poisťovne Slovenskej sporiteľne. 

Zdroj: VIG

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS