NN Group úspešne ukončila akvizíciu AEGON Slovensko a AEGON Česko


			NN Group úspešne ukončila akvizíciu AEGON Slovensko a AEGON Česko

Skupina NN Group získala všetky potrebné regulatórne súhlasy ešte v decembri minulého roku a k 8. 1. 2019 úspešne ukončila celú akvizíciu AEGON Slovensko a AEGON Česko.

K dnešnému dňu tak môžu odštartovať integračné procesy a pozícia NN na trhoch v oboch krajinách bude silnejšia. Dohodu o kúpe spoločností AEGON Životná poisťovňa a AEGON dôchodková správcovská spoločnosť na Slovensku a AEGON Pojišťovna v Českej republike oznámila skupina NN Group 16. augusta 2018.

Odvtedy čakala na potrebné súhlasy všetkých zúčastnených regulátorov v oboch krajinách.
Protimonopolný úrad Slovenskej republiky schválil koncentráciu spoločností pôsobiacich na našom území 29. 10. 2018. V decembri 2018 vydala Národná banka Slovenska rozhodnutia, ktorými udelila NN Group predchádzajúce súhlasy na nadobudnutie obchodných podielov v spoločnosti AEGON Životná poisťovňa a AEGON dôchodková správcovská spoločnosť. Rovnako má potrebné súhlasy regulátorov v rukách aj NN v Českej republike.

Vyhlásenie generálneho riaditeľa NN Slovensko Petra Brudňáka:
„Vzhľadom na úspešné ukončenie celej akvizície môžeme začať vykonávať všetky potrebné kroky
smerujúce k zlúčeniu oboch spoločností. Integračná časť bude náročná, no veľmi sa na ňu teším, pretože NN rodina na Slovensku sa rozrastie a my budeme schopní ponúknuť našim klientom lepšiu zákaznícku skúsenosť a produkty, ktoré im budú šité na mieru a budú reagovať na všetky ich požiadavky.“

Zdroj: NN Group

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS