Koncern UNIQA odkupuje podiely EBOR v regióne CEE


			Koncern UNIQA odkupuje podiely EBOR v regióne CEE

Tento týždeň sa UNIQA Group dohodla s Európskou bankou pre obnovu a rozvoj (EBOR) na odkúpení minoritných podielov  dcérskych spoločností v strednej Európe.

 

EBOR doteraz vlastní 20 percent v UNIQA Chorvátsko, 15 percent v UNIQA Maďarsko a 30,2, resp. 31,5 percenta v oboch poľských spoločnostiach UNIQA. Transakcia sa uskutoční v horizonte niekoľkých týždňov. Zmluvné strany sa dohodli, že cenu zverejňovať nebudú.

 

Súčasný krok zapadá do rámca opatrení novej  stratégie koncernu UNIQA, ku ktorej okrem iného patrí zdvojnásobenie počtu zákazníkov na 15 miliónov do roku 2020 a zvýšenie výnosov skupiny až o 400 miliónov eur do roku 2015. UNIQA sa chce pritom sústrediť najmä na svoje hlavné trhy, ktorými sú Rakúsko a región strednej a východnej Európy. V súlade s touto stratégiou už predala svoju účasť v špecializovanej nemeckej poisťovni Mannheimer.

 

Dlhodobá spolupráca UNIQA s EBOR bola zameraná na posilnenie aktivít UNIQA v regióne CEE a za takmer 15 rokov svojej existencie priniesla vynikajúce výsledky. EBOR bola menšinovým akcionárom aj v českej UNIQA poisťovni, a to v rokoch 1999 až 2007, keď vlastnila 16,67 percenta akcií. Koncern odkúpil od EBRD podiel v UNIQA poisťovni v lete roku 2007.

 

 

Zdroj: UNIQA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS