Nemci sú najväčší odmietači autonómnych áut


			Nemci sú najväčší odmietači autonómnych áut

Každý tretí Nemec odmieta v budúcnosti užívať autonómne vozidlo. V reprezentatívnej ankete realizovanej agentúrou Ipsos v 28 krajinách sveta tak dominuje v odpore voči tomuto pokroku.

Autonómne auto? Nie, ďakujem. Až 35 % Nemcov nechce v budúcnosti využívať autonómne vozidlo. Podľa výsledkov medzinárodnej štúdie agentúry Ipsos uverejnenej v Hamburgu sú tak smerom k tejto technickej novinke najviac skeptickým národom. Naopak, 24 % Nemcov uviedlo, že by chcelo autonómny automobil vlastniť.

Jazda je iste pohodlnejšia, ale nie bez rizika

V hodnotení jazdy v autonómnom aute uvádzajú Nemci ako najväčší pokrok pohodlnosť – ako komfortnejší oproti klasickým autám ju hodnotí 64 % respondentov. Optimizmus panuje aj v parametri uvoľnenej jazdy bez stresu (58 %) a ľahké premiestňovanie (54 %). Menšie nadšenie už panuje u u presvedčených, že autonómne vozidlá sú cenovo výhodnejšie (42 %), ekologickejšie (41 %) a bezpečnejšie (41%). 

V poslednom menovanom parametri sú Nemci skeptickejší než priemer všetkých 28 oslovených krajín, pričom toto číslo predstavovalo 51 %. Naopak, ešte ostražitejší ohľadom bezpečnej jazdy sú Američania (38 %), Francúzi (34 %) a Briti (33 %). Vysokej dôvere sa tešia autonómne vozidlá u Talianov (53 %) a Poliakov (58 %). A typicky „nemecká" odpoveď prišla aj na otázku, či autonómne autá zrýchlia prevádzku. V krajine vyrábajúcej svižné autá rôznych značiek a mierneho obmedzovania maximálnej rýchlosti na cestách na urýchlenie jazdy verí len 30 % opýtaných... 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS