Rakúsko sa zaoberá IDD. Testy zaťaženia sú testované maklérmi


			Rakúsko sa zaoberá IDD. Testy zaťaženia sú testované maklérmi

Rakúska asociácia poisťovacích maklérov (ÖVM), ktorá má viac ako 500 členov a je najväčším profesionálnym združením poisťovacích maklérov v Rakúsku, prichádza s inovatívnou myšlienkou. Má sa to týkať prípravy maklérov na implementáciu IDD v rakúskych právnych predpisoch. Čo sa deje?

Vzhľadom k príprave poisťovacích maklérov na uplatňovanie rakúskej smernice o sprostredkovaní poistenia a vzhľadom na možné budúce riziká pre sprostredkovateľské činnosti vytvoril pre svojich členov ÖVM mimoriadne záťažové testy. Je založená na kľúčovej téme, že poisťovací maklér musí pod tlakom urobiť správne rozhodnutia.

Na stretnutí členov ÖVM v Schladmingu, naplánovanom na 4. a 5. októbra 2017, sa preukážu simulované testovacie scenáre zlyhania či zlyhania pri operáciách sprostredkovania poistenia a osvedčené dokázané budúce stratégie. 

ÖVM sa preto chce pripraviť na situácie, ktoré môžu dostať sprostredkovanie pod tlakom a ktoré môžu dlhodobo poškodzovať obchod. Cieľom je poskytnúť maklérom ostrejší obraz možných problémov, načrtnúť spôsoby ich riešenia a chrániť makléra pred negatívnymi prekvapeniami, ktoré sa určite vyskytnú v kontexte legislatívnych zmien.

Niektoré z otázok zvážených v záťažovom teste môžu byť tiež dôležité pre poisťovacích maklérov v iných európskych krajinách. Napríklad:

  • Ako sa môžem vyrovnať s bezprostredným zrušením bonusov za nezávislý obchod?
  • Ako môžem nahradiť dlhšiu výpadku seniorov?
  • Čo budem robiť, ak stratím svojho jasne najväčšieho klienta?
  • Čo potrebujem prijať, keď chcem alebo potrebujem predať svoju firmu?

Celý projekt poskytuje pre ÖVM poradenská spoločnosť Sewico vo Viedni. S pomocou prevádzky ekonomického analytického softvéru je táto firma schopná simulovať prototypové situácie a prepočítať vplyv vonkajších a vnútorných šokov. Zohľadňuje sa napríklad to, že zmeny rámcových podmienok môžu mať tak legislatívnu, ako aj hospodársku, i organizačnú povahu. 

S týmto stresovým testom môže Sewico poskytnúť rakúskym poisťovacím maklérom nielen lepšiu orientáciu v súčasnej ekonomickej situácii, ale môže tiež poskytnúť dobrú analýzu a nástroj na požiadanie na zvládnutie predvídateľných aj neočakávaných problémov.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.