Poisťovatelia sa chcú sťahovať do Írska. Kvôli Brexitu


			Poisťovatelia sa chcú sťahovať do Írska. Kvôli Brexitu

V súvislosti s Brexitom sa síce objavuje celý rad úvah a špekulácií, ale zatiaľ pomerne málo oficiálnych názorov, čo je však vzhľadom k stavu veci pochopiteľné. Avšak niektoré úvahy z renomovaných zdrojov si zaslúžia pozornosť.

Nemecký ekonomický denník Handelsblatt zverejnil 15. decembra 2016 informáciu, že centrálna banka v Írsku dostáva podľa jej vlastného vyjadrenia zvýšený počet otázok poisťovateľov, ktorí po vystúpení Veľkej Británie z EÚ chcú zmeniť svoje sídlo.

Aj pre banky, ktoré sú doteraz usadené vo Veľkej Británii, môže byť Írsko podľa Írskej centrálnej banky atraktívnym pôsobiskom v rámci EÚ. Finančné spoločnosti sa vraj obávajú, že po Brexite by stratili prístup k vnútornému trhu EÚ. Mnoho spoločností z poisťovacieho sektora sa preto zaoberá myšlienkou na presídlenie.

K nim patrí napríklad americký „obor" AIG, poisťovací trh Lloyds of London, Hiscox, Beazley a Admiral. Ako možnú cieľovú destináciu uviedli írske hlavné mesto Dublin.

K Brexitu sa vyjadril aj šéf-ekonóm GDV (Gesamtverband der Deutschen Versicherungswirtschaft) Klaus Wiener. Vychádza z toho, že „tvrdý" Brexit je pravdepodobnejšie ako „mäkký".

V prípade tvrdého Brexitu by bolo nutné vo Veľkej Británii počítať so značnými dôsledkami na ekonomický rast.

Zdroj: Handelsblatt.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články