Softec pomohol ČSOB rozšíriť mobilnú aplikáciu SmartBanking o služby poisťovne.


			Softec pomohol ČSOB rozšíriť mobilnú aplikáciu SmartBanking o služby poisťovne.
9.7.2020 Technológie

Technologická spoločnosť Softec v týchto dňoch úspešne implementovala v ČSOB integráciu služieb poisťovne do mobilnej aplikácie ČSOB SmartBanking.

Banka vďaka tomuto projektu pokračuje v trende využívania svojich skupinových synergií s cieľom poskytovať klientom komplexné služby na jednom mieste – v mobile. Takéto spojenie smartbankingu a poistenia zatiaľ nie je na trhu úplne bežné.

Klienti banky si tak môžu priamo v mobilnej aplikácii ČSOB SmartBanking po novom online poistiť už aj domácnosť, nehnuteľnosť, zriadiť havarijné alebo povinné zmluvné poistenie. Samozrejmosťou je aj možnosť nahlásiť poistnú udalosť prostredníctvom mobilnej aplikácie a následne sledovať stav jej likvidácie. Cestovné poistenie si môžu klienti zriadiť v mobilnej aplikácii už od roku 2012. 

Peter Varga, riaditeľ divízie systémov pre poisťovne a maklérov, k tomu dodáva: „Nová verzia aplikácie prináša klientom banky možnosť online zriadenia poistenia. To je možné vďaka integrácii responzívnych produktových konfigurátorov poisťovne priamo do ČSOB SmartBanking aplikácie. Z pohľadu klienta kliknutím na požadovaný poistný produkt dôjde k predplneniu osobných údajov a po výbere vhodného variantu produktu, klient jednoducho uhradí platbu z účtu v aplikácii. Ďalšou novinkou je odkaz na Hlásenie poistnej udalosti a náhľad na stav jej likvidácie.“

Uzatvorenie poistenia v mobile je veľmi jednoduché. Po prihlásení do aplikácie má klient možnosť vybrať si poistenie, ktoré potrebuje a následne sa mu, priamo v aplikácii, otvorí produktový konfigurátor poisťovne. Po udelení súhlasu služba za klienta predvyplní potrebné osobné údaje a po skompletizovaní informácií poistenie jednoducho uzatvorí. Klient poistné priamo v aplikácii aj zaplatí.

Takéto spojenie smartbankingu a poistenia prináša pre klienta možnosť riešiť svoje financie a zabezpečenie na jednom mieste.

Zdroj: Sociálna poisťovňa, oPoisteni.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS