Roboty už viac ako rok výrazne znižujú administratívu v Unione


			Roboty už viac ako rok výrazne znižujú administratívu v Unione
18.9.2019 Technológie, Spektrum

Union zdravotná poisťovňa aktívne využíva inovatívne technológie.

Akcionárom poisťovne je odborne veľmi rešpektovaná holandská poisťovacia spoločnosť Achmea s obrovským množstvom unikátneho know-how a skúseností, ktoré sa prenášajú do služieb pre poistencov.

Union je súčasťou európskej asociácie poisťovní EURAPCO, kde dochádza k vzájomnej inšpirácii, podpore a spolupráci. Robotika, ktorá je v Unione zavedená už viac ako rok, vytvára základ pre pokročilú technológiu akou je umelá inteligencia, pomáha zautomatizovať procesy, ktoré si vyžadovali veľkú administratívu a nasadenie veľkého množstva zamestnancov.

Aktuálne tak v Unione roboty automaticky spracovávajú desaťtisíce zmenových prihlášok a tisíce faktúr vedľa ďalších desiatok „back-office“ procesov z oblasti financií, likvidácie alebo zdravotnej starostlivosti. Využívanie umelej inteligencie výrazne uľahčuje a zrýchľuje prácu zamestnancom. Tí tak môžu intenzívnejšie pracovať v prospech poistencov.

„Sme inovatívni a moderní. V Unione podporujeme pozitívne zmeny, aby sme našimi inováciami a férovým prístupom čo najviac menili zdravotný systém k lepšiemu a v prospech všetkých ľudí. Využívanie umelej inteligencie prenášame do služieb pre našich poistencov a do našej firemnej kultúry,“ uviedla Elena Májeková, členka predstavenstva Union zdravotnej poisťovne.

Ako ďalej dodala, Union chce byť proklientský a neustále zlepšovať komfort pre svojich poistencov. „Spracovanie zmenových prihlášok a faktúr prináša pozitívne výsledky a preto budeme využívať robotov aj v ďalších oblastiach,“ doplnila E. Májeková.

Zdroj: Union

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články