V tomto roku využilo možnosť zmeniť zdravotnú poisťovňu vyše 139 tisíc poistencov

30.11.2018 Poistný trh

V roku 2018 využilo z celkového počtu 5 147 226 poistencov možnosť zmeniť zdravotnú poisťovňu 139 126 poistencov. Informoval o tom Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS).

Úrad akceptoval 132 494 prihlášok na zmenu zdravotnej poisťovne (ZP) od 1. januára 2019, čo predstavuje 2,57 % z celkového počtu poistencov.

ÚDZS neakceptoval 6 632 prihlášok, v týchto prípadoch poistenci najčastejšie vzali svoju prihlášku späť (1 480 prípadov), alebo podali duplicitnú prihlášku (4 362 prípadov).

Od 1. januára budú mať prírastok poistencov obidve súkromné poisťovne. Výsledný prírastok poistencov voči kmeňu zdravotnej poisťovne bude v Dôvere 2,04 %, čo je nárast zhruba o 30 tisíc poistencov. Asi 8 tisíc poistencov pribudne ku kmeňu poisťovne Union, ide o výsledný prírastok na úrovni 1,67 %. V konečných číslach stratila Všeobecná zdravotná poisťovňa takmer 39 tisíc poistencov, čo je výsledný úbytok voči kmeňu ZP na úrovni 1,21 %

V rámci kampane na zmenu zdravotnej poisťovne úrad doteraz riešil celkom dva podnety. Oba sa týkali dvoch súkromných poisťovní. V prvom prípade prihlášku nepodal poistenec, zmena tak bola neoprávnená. Druhý prípad sa týkal problémov pri späťvzatí podanej prihlášky.

Zdroj: SITA, oPoisteni.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS