V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku však možno konštatovať, že situácia je priaznivejšia. Došlo k poklesu o 131 prípadov požiaru, počet usmrtených osôb klesol o štyri osoby, priame škody boli nižšie o 1 416 940 €. Najčastejšie horelo v Košickom kraji, a to 80 krát, najmenej v Trenčianskom kraji, 38 krát.
Najvyšší výskyt požiarov bol zaznamenaný v bytovom hospodárstve, a to 36,7% z celkového počtu požiarov s priamou škodou 403 370 €. Pri nakladaní s odpadom vzniklo celkovo 105 požiarov (20,4%) so škodou 14 390 €. V odvetví cestnej dopravy bolo v januári zaznamenaných 62 požiarov (12 %) so škodou 608 320 €. Najviac horeli osobné a dodávkové automobily, kde vzniklo 58 požiarov, pričom najčastejšou príčinou bol elektrický skrat.
Zo štatistických údajov vyplýva, že najčastejšou príčinou vzniku požiarov bola nedbalosť a neopatrnosť dospelých osôb (35,3%) s priamou škodou 213 090 €. Tieto požiare majú na svedomí dve úmrtia a 11 zranených. Vznikali najčastejšie v dôsledku nesprávnej manipulácie s otvoreným ohňom a pri spaľovaní odpadu. Úmyselne bolo založených 56 požiarov so škodou 427 370 €.
Hazz
Komentáre
Pridať komentár