Union zaplatí pneumológom ochranné prostriedky, aj rizikové príplatky


			Union zaplatí pneumológom ochranné prostriedky, aj rizikové príplatky
11.9.2020 Produkty

Vyšetrenie dýchacích ciest – bronchoskopia, bude po novom odmeňované ako rizikový výkon. Dohodla sa na tom zdravotná poisťovňa Union s výborom Slovenskej pneumologickej a ftizeologickej spoločnosti.

Po gastroenterológoch si tak prilepšia aj pľúcni lekári, ktorí majú v súvislosti s pandémiou koronavírusu plné ruky práce.  „Na výkon bronchoskopie potrebujú špeciálne ochranné pomôcky a keďže ide o invazívne vyšetrenie, vystavujú sa aj určitému riziku. Preto považujeme príplatok  k tomuto výkonu za férový,“ hovorí Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia v Unione. 

Okrem toho preberali zástupcovia pneumológov a poisťovne aj ďalší manažment pacientov. „Riešili sme spolu, ako čo najlepšie nastaviť „cestu“ pacienta, ktorý má príznaky respiračného ochorenia, no nie je zrejmé, či je to Covid, bežná chrípka alebo iné respiračné ochorenie,“ vysvetľuje Májeková. 

Aj týmito opatreniami zlepšuje zdravotná poisťovňa Union dostupnosť zdravotnej starostlivosti pre svojich poistencov no  zároveň tiež pomáha pneumologickým ambulanciám. „S pľúcnymi lekármi budeme spolupracovať aj na ďalšom prípadnom zazmluvnení nových výkonov, ktoré budú na prospech poistenca,“ uzatvára Majeková. 

Zdroj: Union

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS