Nemecký Talanx zmenil meno svojho poisťovateľa HDI Gerling na HDI Global SE


			Nemecký Talanx zmenil meno svojho poisťovateľa HDI Gerling na HDI Global SE

Nemecká priemyselná poisťovňa HDI Gerling Industrie Versicherung AG zmenila svoje meno a teraz bude vystupovať pod názvom HDI Global SE. Zmena bola ohlásená spolu so zmenou názvu v obchodnom registri 8. januára. Premenovanie bolo riadne schválené akcionármi aj dozornými orgánmi.

 

Premenovanie je dôležitý míľnik v našej vyše 100-ročnej histórii," uviedol generálny riaditeľ a predseda predstavenstva HDI Global SE, dr. Christian Hinsch a dodal: „Nové meno reflektuje posilňovanie medzinárodného profilu nášho podnikania. Dnes HDI generuje takmer 60 percent celkového poistného na zahraničných trhoch, čo sa priemyslu týka a tento trend silnie."

Skratka HDI znamená v origináli „Haftpflichtverband der deutschen Industrie". Spolu s uvedením nového mena skupiny došlo aj k redizajnu medzinárodných internetových stránok skupiny.

Oficiálne stránky HDI Global SE teraz nájdete na adrese www.hdi.global. Zákazníci aj makléri tu majú všetky informácie usporiadané na mieru ich potrebám. Nová platforma pracuje v responzívnom dizajne, vhodnom pre prístup, ako z počítačov, tak z chytrých zariadení.

HDI Global SE dosiahol v poslednom roku ešte väčšie zapojenie do priemyselných poistení ako v minulých rokoch a obstaral tak viac ako tri tisícky medzinárodných poistných programov po celom svete.

Medzi klientov nemeckého poisťovacieho giganta patria takmer všetky spoločnosti na zozname DAX (pozn. red.: súpis 30 spoločností s najkvalitnejšími a najlikvidnejšími akciami, s ktorými sa obchoduje na Frankfurtskej burze cenných papierov), aj spoločnosti oveľa väčšie, na medzinárodnej scéne.

HDI Global Network zahŕňa spoločnosti a partnermi vo viac ako 130 krajinách sveta, v ktorých zamestnáva viac ako 3 000 zamestnancov.

Zdroj: oPojištění.cz, HDI Versicherung AG

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

Súvisiace články