KATALÓG » Školy a vzdelávanie

Školy a vzdelávanie

BANKOVNÍ INSTITUT VYSOKÁ ŠKOLA, zahraničná vysoká škola BANKOVNÍ INSTITUT VYSOKÁ ŠKOLA, zahraničná vysoká škola

Námestie slobody 3
974 01 Banská Bystrica
Inštitút bankového vzdelávania NBS, n.o.Inštitút bankového vzdelávania NBS, n.o.

Tomášikova 28/a, P.O. BOX 53
820 09 Bratislava 29
Národohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity v BratislaveNárodohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave

Dolnozemská cesta 1
852 35 Bratislava
oPoisteni.skoPoisteni.sk

správa dňa

Poisťovníctvo v roku 2016: Peter Višváder, Sociálna poisťovňa

Poisťovníctvo v roku 2016: Peter Višváder, Sociálna poisťovňaPočas uplynulého roka bolo prijatých niekoľko noviel zákona o sociálnom poistení. Medzi tie najviac zásadné patrí zavedenie minimálneho dôchodku pre najchudobnejšie vrstvy a otvorenie II. dôchodkového piliera. Ako prezrádza Peter Višváder, hovorca Sociálnej poisťovne, najbližšie mesiace budú klásť okrem bežnej agendy dôraz na hladké uplatnenie viacerých legislatívnych zmien do praxe.
celý článok

PR články

Oproti minulému roku PZP takmer nezdražie. Koľko zaň zaplatíte v roku 2016?

Na začiatku každého kalendárneho roka je výška povinného zmluvného poistenia, ktoré musí mať uzavreté každý držiteľ motorového vozidla, veľkou témou. Podobne ako po minulé roky, aj teraz platí, že rozdiel v sadzbách poistného za minulý rok a tento rok nie je príliš veľký a poisťovne neplánujú zdražovanie. Záleží však od veľa faktorov.

Defend Insurance Group je likvidátorom škôd pri poistení vybraných audodielov v Česku

Česká podnikateľská poisťovňa (ČPP) uviedla v decembri minulého roka na český trh nové poistenie pre motorové vozidlá, ktoré chráni klientov proti náhlym poruchám vymenovaných súčiastok vo vozidle.

Groupama radí: Pozor na silvestrovské požiare

Poisťovne evidujú počas silvestrovských osláv nárast škôd, ktoré má na svedomí zábavná pyrotechnika. Podľa ministerstva vnútra počas vlaňajšieho Silvestra a Nového roka hasiči zasahovali pri 118 požiaroch, pri ktorých došlo ku škodám za 400-tisíc eur.

Právna rada je (niekedy) nad zlato

Čas sú peniaze. No nielen čas, aj iné „položky“ vás môžu stáť nemalé peniaze. Eliminovať niektoré náklady či nečakané výdavky je možné uzavretím vhodného poistenia, či už ste v pozícii zamestnanca alebo zamestnávateľa.

Wüstenrot poisťovňa: Je čas na zmenu

Povinné zmluvné poistenie má byť automatické pre každého držiteľa motorového vozidla. Autopoistenie iného druhu, ako havarijné poistenie Kasko, je už na individuálnom rozhodnutí – či je motorista/vodič ochotný prípadnú náhradu škody zaplatiť z vlastného vrecka. Na cestách sa však neoplatí riskovať.

Lloyd’s of London: Volíme moderné postupy na poistnom trhu

Spoločnosť zastáva úlohu administratívneho aparátu trhu Lloyd’s, sama poistenia neponúka. Poskytuje však potrebnú infraštruktúru pre upisovateľov a maklérov nevyhnutnú pre podnikanie v takom rozsahu. Jej úlohou je riadenie rizík, ktoré nie je možné koordinovať jednotlivými subjektmi, pretože vznikajú, respektíve sa prejavujú až na úrovni trhu.

Call centrum UNIQA poisťovne predĺžilo úradné hodiny pre klientov

Letné búrky a pretrvávajúce dažde stále spôsobujú klientom UNIQA poisťovne škody na domoch, domácnostiach či motorových vozidlách. V záujme rýchlejšej pomoci a likvidácie poistných udalostí predĺžila UNIQA poisťovňa úradné hodiny call centra.

Czech Superbrands 2015 má víťaza. Defend Group

Spoločnosť Defend Insurance Group, ktorá zastáva pozíciu coverholdera poisťovne Lloyd´s of London v Česku, na Slovensku i v Maďarsku, dosiahla v súťaži Czech Superbrands Award 2015 nevšedný úspech. Spotrebitelia, a následne odborná porota, ocenili značku Defend cenou Superbrands 2015, ktorá získala certifikát CZECH SUPERBRANDS AWARD.