Kvartálny zisk svetovej zaisťovacej jednotky Munich Re klesol o 25 %


			Kvartálny zisk svetovej zaisťovacej jednotky Munich Re klesol o 25 %
10.8.2017 Zaisťovne

Zisk nemeckej zaisťovne Munich Re v 2. kvartáli klesol, napriek tomu spoločnosť prekonala odhady trhov. Prispel k tomu menší počet prírodných katastrof, čo náklady zaisťovne v porovnaní s minulým rokom znížilo.

Munich Re, najväčšia zaisťovňa na svete, dosiahla v 2. štvrťroku konsolidovaný zisk na úrovni 733 miliónov eur. To je približne o 25 % menej než v rovnakom období minulého roka. Výsledky však napriek tomu prekonali očakávania trhov, ktoré počítali s horšími číslami.

Čiastočne sa pod to podpísal počet prírodných katastrof. Ten bol omnoho nižší než v roku 2016, v ktorom zemetrasenia a búrky spôsobili, že náklady poisťovacích spoločností dosiahli 4-ročné maximum.

Zisk v divízii zaistenia predstavoval 629 miliónov eur, zatiaľ čo v rovnakom období pred rokom dosiahol 991 miliónov eur. Prevádzkový zisk zaznamenala Munich Re na úrovni 1,16 miliardy eur oproti 1,46 miliardy eur v rovnakom období minulého roka.

Hrubé predpísané poistné dosiahlo v 2. kvartáli 11,80 miliardy eur a bolo len o niečo nižšie než v 2. kvartáli minulého roka. Vtedy dosiahlo 11,93 miliardy eur.

Napriek poklesu zisku vedenie spoločnosti uviedlo, že výsledky sú dobré a potvrdilo pôvodnú prognózu konsolidovaného zisku na celý rok. Munich Re tak naďalej počíta so ziskom v rozmedzí od 2 do 2,4 miliardy eur.

Munich Re je najväčšou v rámci svetových zaisťovacích spoločností. K svetovej trojke ešte patria švajčiarska Swiss Re a ďalšia nemecká zaisťovňa Hannover Re. Zaisťovne sú poisťovne poisťovní, ktorým tak pomáhajú pri zvládaní vysokých nákladov spojených s obrovskými prírodnými, alebo aj človekom spôsobenými katastrofami.

Zdroj: TASR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články