Najväčšie škody na majetku spôsobujú požiare


			Najväčšie škody na majetku spôsobujú požiare
11.5.2016 Škody

Za posledných 5 rokov vzniklo v slovenských domácnostiach takmer 9600 požiarov, pri ktorých sa celková výška škody vyšplhala na viac ako 28 miliónov eur. Medzi najčastejšie príčiny požiarov patrí neopatrná obsluha tepelného spotrebiča pri varení, fajčenie, či vyhorenie sadzí v rodinnom dome.

 

Fakty zo štatistík Prezídia Hasičského a záchranného zboru poukazujú na neustále nebezpečenstvo požiarov. Oheň zapríčiňuje nielen veľké materiálne škody, ale aj najzávažnejšie straty - za sledované obdobie ide o 146 úmrtí a 805 zranených.

V rokoch 2005 až 2015 bolo zaznamenaných 17.637 požiarov v bytoch a rodinných domoch. Vývoj za ostatných 10 rokov ukazuje veľmi mierne klesajúci počet požiarov v bytoch, na rozdiel od rodinných domov, kde sa zaznamenáva negatívny, teda stúpajúci trend.

Aj podľa údajov ČSOB Poisťovne je oheň najničivejším živlom. Hoci sa podieľa iba 4 % na počte živelných poistných udalostí, tvorí najvyšší podiel - takmer polovicu z vyplatených živelných škôd.

Príčiny menších požiarov bývajú často spojené s neopatrnosťou pri varení, ale nie sú zriedkavé ani požiare spôsobené od sviečok, či adventných vencov. Opakovane sa vyskytujú aj skraty na spotrebičoch, či elektroinštaláciách.

Pomerne rozsiahly požiar strechy na rodinnom dome vznikol od susednej horiacej stodoly, pri inom požiari susedného pozemku došlo k značnej škode na oplotení rodinného domu. Aj malé grily môžu byť nebezpečné, pri požiari jedného z nich sa chytili aj plastové kreslá na terase a oheň zničil aj balkónové dvere.

Práve vzhľadom na nepredvídateľné nešťastné situácie a udalosti je veľmi dôležité mať svoj domov poistený v takom rozsahu, aby finančná náhrada z poisťovne pokryla všetky škody a opravy. Vďaka rýchlej a dobrej likvidácii sa členovia domácnosti môžu čím skôr vrátiť k svojmu štandardu bývania a nešťastnú udalosť uzavrieť bez zbytočných dlhodobých následkov.

Zdroj: oPoistení.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články