TOP 10 najčítanejších článkov na portáli oPoistení.sk v roku 2018


			TOP 10 najčítanejších článkov na portáli oPoistení.sk v roku 2018
28.12.2018 Téma

Prinášame stručný prehľad najčítanejších  TOP 10 článkov, ktoré sme pre vás na portáli oPoisteni.sk počas roka 2018 pripravili. Najčastejšie skloňované témy sa týkali avizovaných legislatívnych noviniek, ktoré sa priamo dotýkajú poistného i finančného sektora. 

Na našom odbornom portáli sme pre vás v roku 2018 zverejnili viac ako 1100 článkov s poisťovacou tematikou. Podľa objektívnych kritérií Google Analytics náš navštívilo o 9,6 percenta viac užívateľov, ktorí cielene vyhľadávajú spravodajstvo zo sveta poisťovníctva, než tomu bolo v roku 2017. Rovnakým spôsobom vzrástol aj počet návštev webu a tiež kategória zobrazenie stránok vzrástla o cca 4 %. Priemerný čitateľ strávi na našom portáli viac ako 1 minútu a 56 sekúnd. 

Najviac čitateľov zaujímali výsledky exkluzívneho rebríčka - TOP 30 najväčších poisťovacích maklérov na Slovensku za rok 2017 a ďalšie najčítanejšie príspevky sa týkali avizovaných legislatívnych noviniek. Prinášame prehľad našich top článkov.

1. TOP 30 poisťovacích maklérov za rok 2017 na Slovensku podľa oPoisteni.sk

Poznáme TOP rebríček najväčších poisťovacích maklérov na Slovensku. Zostavili sme ho exkluzívne na našom odbornom portáli oPoisteni.sk, pričom sme sa zamerali na objektívne overiteľné kritérium – výšku tržieb z ich činností. Tento kľúčový údaj sme získali v spolupráci s portálom Finstat.

2. Čo čaká finančné sprostredkovanie v roku 2018? Tu sú zmeny

Nový Zákon o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve zasiahne do finančného sprostredkovania zásadným spôsobom.

3. Odmeňovanie finančných sprostredkovateľov sa zmení. Poznáme novinky

Úprava odmeňovania finančných sprostredkovateľov či zvýšenie informovanosti klientov. Takéto zmeny má priniesť novela zákona o poisťovníctve z dielne Ministerstva financií (MF) SR, ktorú schválila vláda.

4. Finanční sprostredkovatelia majú výhrady k plánovanej regulácii odmien

Odborníci tvrdia, že úprava výšky odmien sprostredkovateľom prinesie obmedzenie ponuky. Navyše, chýba dôkladná analýza dopadov na prax.

5. SIBAF® Award 2018 pozná svojich víťazov!

Na odbornom podujatí sprostredkovateľov poistenia SIBAF® forum, ktoré sa uskutočnilo 18. októbra, boli vyhlásené výsledky ankety SIBAF® Award 2018. Anketa je jedinečnou príležitosťou pre poisťovne spoznať názor sprostredkovateľov poistenia na kvalitu ich služby a servisu, ktorý poskytujú.

6. Lucián Besterci, Wüstenrot: „Chceme byť šťukou na poistnom trhu“

K tradičnej značke s názvom Wüstenrot, ktorá má dlhodobo dobré meno na poistnom trhu, chcú čoskoro pridať progresívnosť a inovatívnosť. Vo februári spustili inovovaný klientsky portál Môj Wüstenrot, vylepšili produkt cestovného poistenia i spustili nové poistenie Hodnota domova.

7. TOP poisťovne na trhu ocenili prácu profesionálov v INSIA SK

Vďaka jedinečnému konceptu maklérskej siete, rýchlemu rastu a vlastnému softwaru pre správu poistenia YETI, spoločnosť INSIA SK každý rok získava viacero významných ocenení. V roku 2017 členovia jej siete bodovali výsledkami u viacerých poisťovní na slovenskom trhu, ktoré ocenili profesionalitu ich práce v prospech klientov.

8. Analýza TOP 30 poisťovacích maklérov SR: Čo prispelo k ich úspechu?

Tržby TOP 30 najväčších sprostredkovateľov poistenia vlani medziročne rástli takmer o deväť percent. Pri analýze ich finančnej situácie patria najdôležitejšie ukazovatele celkové tržby, náklady na služby, osobné náklady a hospodársky výsledok po zdanení, uvádza v rozhovore pre portál oPoisteni.sk Pavol Suďa, hlavný analytik spoločnosti FinStat.

9. Hypotéky v roku 2018 – pripravte si viac peňazí do rezervy

Dvadsaťpercentná finančná rezerva, limit vo výške 8-násobku čistého ročného príjmu a daňový bonus pri hypotékach pre mladých. Čo vás ešte čaká, ak chcete prifinancovať svoje nové bývanie v ďalších mesiacoch?

10. Odmeny finančných sprostredkovateľov nebudú regulované, ako navrhovalo MF

Odmeny finančných sprostredkovateľov by nemali byť regulované tak, ako pôvodne navrhovalo Ministerstvo financií SR. Poslanci finančného výboru totiž schválili k novele zákona o poisťovníctve niekoľko pozmeňujúcich návrhov. Jedným z nich je aj práve upustenie od regulácie odmien finančných sprostredkovateľov pri sprostredkovaní úveru na bývanie.

Zdroj: oPoisteni.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS