OVB Allfinanz v Česku po mediálnom škandále prepúšťa troch riaditeľov


			OVB Allfinanz v Česku po mediálnom škandále prepúšťa troch riaditeľov

Vedeniu firmy došla s kontroverznými manažérmi trpezlivosť a ukončila s nimi spoluprácu. Podľa informácií z odborného portálu poradci-sobě.cz ide o riaditeľov Martina Zoubka, Lukáša Lichtenberka a Jana Koktu.

Multilevelová spoločnosť uviedla, že toto rozhodnutie padlo na základe dlhodobej analýzy vnútorného fungovania, nie na nátlak vyvíjaný médiami v posledných týždňoch.

Tlačové oddelenie správu potvrdilo a uviedlo, že sa OVB dlhodobo venuje skvalitňovaniu svojich poradenských služieb a ide o proces, ktorý trvá niekoľko posledných rokov. „V rámci tohto dlhodobého programu kontroly vnútorných procesov, sme v tomto týždni podnikli aj personálne opatrenia na úrovni vedúcich spolupracovníkov. Bola ukončená spolupráca s tromi vedúcimi spolupracovníkmi spoločnosti OVB Allfinanz ČR. Aktuálne prebiehajú príslušné formálne procesy," komentoval situáciu Jiří Reichl, mediálny zástupca OVB.

Spoločnosť odmieta tolerovať poškodzovanie poctivých poradcov

„Rozhodli sme sa naďalej netolerovať správanie menšiny, ktoré poškodzuje drvivú väčšinu poctivých poradcov," uviedol predseda predstavenstva OVB Allfinanz ČR Miroslav Řezník. O ich vnútornom rozhodnutí bola informovaná Česká národná banka, Odborová asociácia Únie spoločností finančného sprostredkovania a poradenstva (USF ČR) a obchodní partneri.

„Predstava, že tieto personálne zmeny súvisia s mediálnym tlakom posledných dní, je nereálna. Ide o rozhodnutie, ktoré je podložené detailnou analýzou," dodal Miroslav Řezník. Poukazoval tak na situáciu, ktorú prebudil dokumentárny film Jakuba Charváta, ktorý v médiách otvoril veľmi búrlivú diskusiu o praktikách niektorých členov OVB Allfinanz. Za zhodu okolností môžeme teda považovať, že jedným z prepustených je aj Martin Zoubek, ktorý je v dokumente niekoľkokrát spomenutý.

Dve rekordné pokuty od Českej národnej banky

Firma OVB dostala od Českej národnej banky (ČNB) v posledných rokoch niekoľko pokút. Dvojmiliónový trest dostala v roku 2013 za chyby pri ponúkaní investícií. Tento rok v marci musela spoločnosť zaplatiť rekordných päť miliónov českých korún za to, že predávala investičné životné poistenie ako sporenie. V rozhodnutí ČNB sa uvádza, že spoločnosť opakovane prezentovala klientom písomne alebo ústne investičné životné poistenie ako sporenie s tým, že sa jedná o produkt, pri ktorom je možné vložené financie kedykoľvek vybrať. Tým poradcovia porušili tzv. zákaz používania nekalých obchodných praktík a poškodili klientov.

Slovenské OVB ubezpečuje, že dodržiava platnú legislatívu

V reakcii na medializované informácie, týkajúce sa podnikania spoločnosti OVB v Českej republike, vrhajú negatívne svetlo aj na aktivity OVB na Slovensku. Predstavitelia OVB Allfinanz Slovensko však cez agentúru TASR ubezpečili klientov aj spolupracovníkov, že pri svojej činnosti dodržiavajú všetky platné zákony a usmernania Národnej banky Slovenska. 

Väčšina našich sprostredkovateľov stojí pri svojich klientoch dlhodobo, dobre poznajú ich životnú situáciu, ich potreby, ciele a sny, a preto im vedia poradiť aj v nastavení ich financií tak, aby sa k svojim cieľom skutočne dopracovali. Chcem uistiť všetkých našich klientov, že obvinenia voči OVB v Čechách, ktoré si prečítali v uplynulých dňoch v médiách, nemajú nič spoločné s prácou našich profesionálnych finančných sprostredkovateľov na Slovensku,“ hovorí Jaroslav Vonkomer, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva OVB Allfinanz Slovensko. Spoločnosť pôsobí na tunajšom poistnom trhu viac než 22 rokov a za ten čas jej prejavilo dôveru takmer 1 milión klientov.

Zdroj: oPoistení.sk, oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

Súvisiace články