Strážca v nákupnom centre vypol alarm, zablokované boli aj núdzové východy


			Strážca v nákupnom centre vypol alarm, zablokované boli aj núdzové východy
26.3.2018 Požiare, Zahraničie

Príslušník bezpečnostnej stráže, ktorý vypol požiarny poplach v nákupno-zábavnom stredisku v ruskom meste Kemerovo, kde v nedeľu došlo k rozsiahlemu požiaru s množstvom obetí, je v súvislosti s touto tragédiou považovaný za podozrivého.

Oznámil to v pondelok Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (SK RF). Neuviedol však, prečo zadržaný strážnik alarm vypol, priblížila agentúra DPA.

Pri nedeľnom požiari v obchodno-zábavnom centre Zimná višňa v Kemerove na Sibíri zahynulo 64 ľudí. Zranených bolo 44 osôb, pričom desať z nich je hospitalizovaných. Hasiči bojovali s plameňmi viac ako 14 hodín.

V nákupnom a zábavnom stredisku boli zablokované núdzové východy a podľa dôkazov došlo aj k porušeniu ďalších bezpečnostných opatrení, čo podľa vyhlásenia SK RF viedlo k "vážnym dôsledkom".

Podľa záberov z bezpečnostných kamier vypukol požiar v zábavnej časti komplexu, ktorú zaplavil v priebehu niekoľkých sekúnd oblak čierneho dymu. Dospelí sa snažili zhromaždiť všetky deti a spoločne s nimi utiecť do bezpečia. Ruské médiá v tejto súvislosti uviedli, že nezvestných je doposiaľ viac ako 40 detí.

Úrady zadržali a vypočúvajú viacero ľudí vrátane nájomcu tej časti objektu, kde zrejme požiar vypukol, ako aj šéfa správcovskej spoločnosti, ktorá sa o nákupno-zábavné centrum starala.

Vyšetrovatelia podľa miestnych médií preverujú, či požiar nemohli založiť tínedžeri, ktorí podľa svedkov zapaľovali penové kocky v detskom kútiku. Rýchle rozšírenie požiaru je pripisované použitým nekvalitným staveným materiálom ako napríklad lacným plastom. Plamene zachvátili plochu približne 1600 metrov štvorcových.

Nákupné centrum s celkovou plochou 23.000 štvorcových metrov bolo otvorené v roku 2013. Jeho súčasťou je parkovisko pre 250 áut a okrem obchodov sa v ňom nachádza bowlingová herňa, detské centrum, kinosály a malá zoologická záhrada.

Zdroj: TASR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS