Na Vianočných trhoch v Bratislave vypukol požiar


			Na Vianočných trhoch v Bratislave vypukol požiar
28.11.2018 Požiare

Bratislavskí hasiči zasahujú pri požiari na Hlavnom námestí v Bratislave, ktorý vypukol po pol štvrtej. Informovalo o tom Prezídium HaZZ na svojej facebookovej stránke.

Požiar vznikol po výbuchu propán-butánových fliaš v stánku a rozšíril sa na vedľajší murovaný objekt. Hlavné námestie a budovy v bezprostrednej blízkosti evakuovali. Pri udalosti zasahuje 25 príslušníkov HaZZ so siedmimi kusmi hasičskej techniky. Pri požiari sa podľa hasičov zranila jedna osoba, má popáleniny na tvári a rukách a je v opatere zdravotníkov.

Ako informoval hovorca Mestskej polície Bratislavy Peter Pleva, bratislavskí mestskí policajti spozorovali kúdole dymu valiace sa z priestorov spred Roland café a do príchodu hasičov zabezpečili miesto požiaru a ľudí, ktorí sa v blízkosti nachádzali, presúvali do bezpečia. „Požiar zachvátil jeden z predajných stánkov na Vianočných trhoch. Vznikol pravdepodobne v dôsledku manipulácie pri výmene plynových fliaš v tomto stánku, jeho presná príčina bude známa až po vyšetrení," uviedol hovorca. Dodal, že hasiči sú stále na mieste, dohášajú skryté ohniská, ale požiar je už zlikvidovaný.

Ako uviedla hovorkyňa hasičov Zuzana Farkasová, škody predbežne odhadujú na viac ako 200 000 eur.

Stánok, v ktorom vypukol požiar na Hlavnom námestí, nebol súčasťou Vianočných trhov hlavného mesta. „S hlavným mestom nemali majitelia stánku podpísanú nájomnú zmluvu a ani hlavné mesto nepožiadali o zaujatie verejného priestranstva," informovala hovorkyňa hlavného mesta Zuzana Onufer.

Dodala, že stánky, ktoré majú riadnu nájomnú zmluvu s hlavným mestom, majú v zmluve povinnosť dodržiavať požiarne a bezpečnostné predpisy. Vianočné trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí budú dnes na základe požiadavky Hasičského a záchranného zboru z bezpečnostných dôvodov uzatvorené. Vo štvrtok by už mali byť opäť otvorené. Hlavné mesto bude o tom informovať.

Zdroj: SITA, HaZZ, oPoisteni.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS