Plánujete vyskúšať adrenalínové športy? Základné cestovné úraz nevykryje

24.6.2013 Tlačové správy

Ležanie na piesku a „vypekanie“ na slnku vás neláka? Ste skôr akčný typ, ktorý vyhľadáva dobrodružstvo? Potom vám základné cestovné poistenie stačiť nebude. Náklady na liečbu úrazu v dôsledku vykonávania adrenalinových športov by ste si museli hradiť sami. Preto KOMUNÁLNA poisťovňa odporúča pripoistiť sa aj na riziko netradičného druhu zábavy.

Bungee jumping, zorbink, zoskok padákom, let rogalom, vodné lyžovanie, rafting, či lezenie po skalách... Ak čokoľvek z toho chcete absolvovať aj na dovolenke a nechcete si liečbu hradiť z vlastného vrecka, potom k základnému balíku cestovného poistenia si musíte priplatiť aj niečo navyše. Inak vám výdavky na liečenie úrazu v dôsledku podobných aktivít poisťovňa nepreplatí.

Preto je potrebné zakúpiť si aj pripoistenie rizikových športov, organizovaného športu a športových súťaží. Budú vám tak hradené náklady na liečenie úrazu, trvalých následkov úrazu a smrti úrazom pri vykonávaní nebezpečnejších foriem športov. Priplatením pár euro navyše však ušetríte stovky z vlastného rozpočtu.

Porovnanie koľko klient zaplatí za základné cestovné poistenie a cestovné poistenie s pripoistením na rizikové športy

Príklad:

CESTOVNÉ POISTENIE

V prípade základného cestovného poistenia, ktoré hradí liečebné náklady, trvalé následky úrazom a smrť úrazom (spôsobené inak ako v dôsledku vykonávania adrenalínových športov), v zahraničí na 10 dní, na jedného človeka vyjde v KOMUNÁLNEJ poisťovni na sumu

10,05 eura.

z toho:

Liečebné náklady 9,29 eura

Trvalé následky úrazom 0,53 eura

Smrť úrazom 0,23 eura

CESTOVNÉ POISTENIE S PRIPOISTENÍM

Ale ak náš klient vie, že sa na dovolenke zúčastní aj adrenalínových aktivít a chce aby sa poistka vzťahovala aj na úrazy spôsobené takýmito činnosťami, celková suma poistenia bude 30,15 eura.

z toho:

Liečebné náklady 27,87 eura

Trvalé následky úrazom 1,59 eura

Smrť úrazom 0,69 eura

Čo robiť ak sa stane úraz:

1. Po úraze bez zbytočného odkladu vyhľadajte lekársku pomoc a liečte sa podľa pokynov lekára.

2. Lekárovi predložte asistenčnú kartu, ktorú vám vydá poisťovňa pri uzatvorení zmluvy.

3. V prípade vážnejšieho zdravotného stavu alebo hospitalizácie kontaktujte asistenčnú službu Coris, ktorá je k dispozícií 24 hodín denne (v slovenskom jazyku).

4. Poisťovni najneskôr do 30 dní po návrate do SR, písomne oznámte poistnú udalosť a predložte jej všetky ďalšie doklady potrebné na stanovenie rozsahu poistného plnenia, hlavne lekársku správu.

5. Na žiadosť a náklady poisťovne sa podrobte vyšetreniu lekárom, ktorého poisťovňa sama určí.

6. Ak okolnosti, za ktorých došlo k úrazu, vyšetrovala polícia, treba predložiť potvrdenie polície.

Poisťovňa následne musí vyplatiť klientovi poistné plnenie za trvalé následky úrazu až po ustálení ich rozsahu (podľa medicínskych poznatkov je to rok po úraze). Ak sa následky po úraze neustália do 3 rokov odo dňa úrazu, hodnotí sa rozsah úrazu ku koncu tejto lehoty.

Poistné plnenie je možné poskytnúť skôr ako po uplynutí jedného roka odo dňa úrazu len v prípade, ak druh, rozsah a následky sú z lekárskeho hľadiska jednoznačne určené (ich stav je nemenný).

Ak poistený na následky úrazu zomrie do jedného roka odo dňa úrazu, vyplatí poisťovňa poistnú sumu za smrť spôsobenú úrazom oprávneným osobám.

Ktoré športy patria pod pripoistenie:

Pripoistenie hradí liečebné náklady na úrazy alebo smrť poisteného, ktoré vznikli pri vykonávaní profesionálnej i amatérskej športovej činnosti, pri súťažiach, a aj pri príprave na ne.

Medzi letné adrenalínové športy, ktoré hradí pripoistenie patria najmä:

jazdecké športy, bojové športy, paintball, skateboarding, zorbing, aerotrim (stav beztiaže v trenažéri pre pilotov), americký futbal, bouldering (extrémna forma lezenia bez lán), kaňoning, cyklokros (cestná a horská cyklistika), fly fox (lanovka, po ktorej sa zvezie v pevnom zavesení na kladke), kayakrafting, parasailing, jachting, potápanie s dýchacím prístrojom (hlbšie ako 40 m), psie záprahy, rafting, ragby, skalolozectvo, skeleton, bungee jumping, surfing, Via Ferrata (vysokohorská turistika), vodné lyžovanie, wakeboarding (snowbordovanie na vode), zjazd na bicykli v horskom teréne, alpinizmus, base jump (tandemový zoskok padákom), buggykiting (jazda na špeciálne zostrojenom vozíku ťahanom ťažným drakom), buildering (šplhanie), formula 3000, fourcross (jazda na štvorkolke), high jump (cliffdiving), horolezectvo, kitesurfing, kladdering, letecké športy, lezenie po ľadopádoch, lezenie v ľade po umelej stene (icebreaker), turistika vykonávaná po značených aj neznačených cestách, ak sú na tejto ceste umiestnené umelé istiace prostriedky (napr. laná, reťaze, rebríky), motoristické športy, mountainboarding na vyznačených trasách, paragliding, parašutizmus, plachtenie, poľovníctvo, športová streľba, rope jumping, skútskating, zjazd na korčuliach, sky surfing (parašutistický zoskok so surfom na nohách), speleológia (činnosti vykonávané v podzemí, lezenie, fyzické aktivity v jaskyniach), streetluge, tandemový zoskok (air tandem jumps), windsurfing, závesné lietanie, jazdy na športových boboch, športových saniach, jazdy na vodnom skútri.....

KOMUNÁLNA poisťovňa

Zdroj: Komunálna poisťovňa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články