Nedostatok ľudí na trhu práce firmy riešia benefitmi


			Nedostatok ľudí na trhu práce firmy riešia benefitmi
16.2.2018 Tlačové správy

Lojálny zamestnanec má dnes cenu zlata. Dôvod? Na trhu práce je množstvo ponúk a nájsť človeka na niektoré špecifické pozície je takmer ako hľadať ihlu v kope sena.

Dôvodov je podľa skúsenej personalistky hneď viacero. „Chýbajú určité špecializované profesie, s týmto sa potykajú najmä vo výrobnej sfére - zo škôl nám vychádza málo odborníkov. Ďalším dôvodom je jobhopping. Ľudia si častejšou zmenou práce navyšujú mzdu. Vo firme sa zdržia maximálne rok a idú ďalej,“ hovorí Lucia Hanusková, HR partner z poisťovne Union.

Aby sa zamestnancom z firmy nechcelo odísť, prichádzajú zamestnávatelia s čoraz prepracovanejšími benefitmi. Stálicami sú joga a masáže na pracovisku či ovocie a odšťavovače v kuchynkách. Medzi novinkami, ktoré majú znížiť fluktuáciu a zlepšiť firemnú náladu, sa tento rok vyskytli kurzy varenia so šéfkuchármi a dokonca aj psychológ priamo na pracovisku. „Ak sa človek cíti vo firme dobre a má pocit, že firme na ňom záleží a je pre ňu dôležitý, jeho motivácia odísť sa znižuje,“ vysvetľuje L.Hanusková.

Zdravotná poisťovňa Union organizuje už osem rokov súťaž Zdravá firma roka. Hlásia sa do nej firmy, ktoré svojim zamestnancom prinášajú pridanú hodnotu prostredníctvom rôznych či už zdravotných programov alebo nadštandardných výhod. Tento rok boli ako tie najúspešnejšie vyhodnotené tieto podniky:

Výsledky súťaže Zdravá firma roka 2017

VÝROBNÉ FIRMY

1. Volkswagen Slovakia, a.s.
2. Duslo, a.s.
3. PCA Slovakia s.r.o.

NEVÝROBNÉ FIRMY

1. Orange Slovensko, a.s.
2. GlaxoSmithKline Slovakia
3. Adient Slovakia

MALÉ FIRMY

1. Aon Central and Eastern Europe, organizačná zložka
2. YMS, a.s.
3. Benefit Systems Slovakia/Multisport

Zdroj: Union

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS