Papierové zmluvy sú na ústupe, sú spracovávané elektronicky


			Papierové zmluvy sú na ústupe, sú spracovávané elektronicky
11.5.2019 Poisťovne

Papierové zmluvy sú na ústupe, dnes sú spracovávané a podpisujú sa elektronicky. Klienti majú často k dispozícii mobilné aplikácie so službami.

Pre TASR to uviedol predseda predstavenstva Asociácie finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov (AFISP) Martin Lancz.

Klienti majú k dispozícii mobilné aplikácie so službami, sú v nich uložené všetky zmluvy a kontaktné údaje. „Cez aplikáciu môžu nahlasovať poistné udalosti, porovnávať finančné produkty, a podobne. V styku s klientom sa využívajú aj chatboty (počítačové programy, ktoré sú určené na automatizovanú komunikáciu)," priblížil predseda predstavenstva asociácie.

Sprostredkovatelia komunikujú s finančnými inštitúciami online cez webservisy. „Takáto forma prináša aj vysokú bezpečnosť ochrany dát pred zneužitím," povedal.


Mohlo by vás zaujímať: Európska smernica IDD zharmonizovala trh, ale výrazne zvýšila byrokraciu


Sektor poisťovníctva podľa neho flexibilne reaguje na potreby trhu. V súčasnosti väčšina mladých ľudí rieši aj svoje finančné potreby pomocou smartfónov a aplikácií. „To, čo kedysi trvalo týždne a mesiace, vybavíte za pár hodín," poukázal na využitie moderných technológií.


Mohlo by vás zaujímať: Najťažší rok 2018 bol pre maklérov najúspešnejší. Trh sa profesionalizuje


AFISP dlhodobo upozorňuje na byrokratické zaťaženie. Legislatíva prikazuje sprostredkovateľom podľa nej poskytnúť klientom množstvo informácií, z ktorých sú mnohé zložité a nemajú pre nich pridanú hodnotu. Asociácia presadzuje zjednodušenie informácií a zníženie byrokratického zaťaženia, uzavrel Lancz.

Zdroj: AFISP, TASR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články