Očakáva, že súd vyhlási v poisťovni Rapid Life konkurz


			Očakáva, že súd vyhlási v poisťovni Rapid Life konkurz

Súd by mal v najbližšom období vyhlásiť konkurz v poisťovni Rapid Life a vymenovať do nej správcu konkurznej podstaty. Očakáva to Národná banka Slovenska .

Podľa výkonného riaditeľa Útvaru dohľadu nad finančným trhom Národnej banky Slovenska (NBS) Vladimíra Dvořáčeka odsúhlasila minulý týždeň centrálna banka nútenej správkyni, aby podala návrh na vyhlásenie konkurzu v poisťovni. V pondelok 27. novembra bol podľa neho na súde v Košiciach tento návrh podaný.

„Takže teraz budeme čakať niekoľko dní v príslušných lehotách, ktoré tam plynú, akým spôsobom sa k tomuto postaví súd. Očakávame, že súd v najbližšej dobe vyhlási konkurz v poisťovni Rapid Life a do poisťovne vymenuje správcu konkurznej podstaty," avizoval Dvořáček.

Vymenovaním správcu konkurznej podstaty sa podľa neho súčasne skončí misia nútenej správkyne a bude ukončená aj nútená správa, ktorú v poisťovni zaviedla NBS.

Poisťovňa sa dostala do nútenej správy 15. júna tohto roka. Bývalý manažment Rapid Life mal podľa správy nútenej správkyne spoločnosti, ktorú predložila NBS, poškodiť záujmy klientov. Nútená správkyňa preto podala na štatutárov trestné oznámenie.

Podľa bývalého vedenia poisťovne je však vyhlásenie nútenej správy nezákonným postupom. Malo tak dôjsť k porušeniu práva poisťovne na spravodlivý proces.

Zdroj: NBS, TASR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS