AFISP chce rokovať s ministerstvom financií o informačných formulároch


			AFISP chce rokovať s ministerstvom financií o informačných formulároch
15.1.2019 Vývoj trhu

Ministerstvo financií SR poslalo do medzirezortného pripomienkového konania vyhlášku k poistkám, ktorá sa dotkne aj finančných agentov.

„Zámer ministerstva, aby ľudia dostávali jasné a zrozumiteľné informácie, je správny. Avšak v tej podobe, v akej ich navrhuje ministerstvo, vidíme niekoľko komplikácií, ktoré by mohli mať negatívny dopad na proces distribúcie poistných produktov,“ upozorňuje predseda predstavenstva Asociácie finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov Martin Lancz.

Asociácia finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov (AFISP) je pripravená rokovať s ministerstvom financií a zástupcami poisťovní o novej vyhláške, ktorú rezort financií poslal dnes do medzirezortného pripomienkového konania.

Vyhláška Ministerstva financií sa týka ustanovenia vzoru informačného formulára o jednotlivých zložkách poistného. Súčasťou vyhlášky sú tri vzory informačných dokumentov.

„Ministerstvo financií zverejnilo tri typy informačných formulárov. Zámer ministerstva, aby ľudia dostávali jasné a zrozumiteľné informácie, je správny. Avšak v tej podobe, v akej ich navrhuje ministerstvo, vidíme niekoľko komplikácií, ktoré by mohli mať negatívny dopad na proces distribúcie poistných produktov,“ konštatuje k návrhu vyhlášky predseda predstavenstva AFISP Martin Lancz.

Ako podotýka, v rámci pripomienkového konania sa tak asociácia plánuje stretnúť so zástupcami poisťovní a tiež ministerstva financií. „Chceme hľadať najlepšie riešenie pre všetky zúčastnené strany,“ dodáva Martin Lancz. Vyhláška by podľa návrhu ministerstva financií mala nadobudnúť účinnosť 1. januára 2020.

Zdroj: AFISP, oPoisteni.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS