Sociálna poisťovňa vyplatila za január 37.266 dávok v nezamestnanosti


			Sociálna poisťovňa vyplatila za január 37.266 dávok v nezamestnanosti

Tí poistenci, ktorí sú poistení v nezamestnanosti najmenej dva roky v posledných štyroch rokoch pred zaevidovaním sa na úrade práce, môžu získať dávky od Sociálnej poisťovne.

Od januára 2018 všetkým poistencom, ktorí prišli o prácu a chcú si uplatniť nárok na dávku v nezamestnanosti, stačí byť poistení v nezamestnanosti najmenej dva roky v posledných štyroch rokoch pred zaevidovaním sa na úrade práce.

V období do 31.12.2017 väčšina poistencov potrebovala podľa hovorcu Petra Višvádera dva roky poistenia v posledných troch rokoch pred zaevidovaním sa na úrade práce.

„Zjemnenie" týchto podmienok Sociálna poisťovňa prvýkrát pocítila vo februári pri vyplácaní dávky v nezamestnanosti za január 2018.

Nová legislatíva znamenala zastavenie poklesu počtu poberateľov dávky v nezamestnanosti i počtu vyplatených dávok, ktorý bol kontinuálny prakticky takmer celý rok 2017.

Tento pokles sa zastavil v januári 2018, kedy Sociálna poisťovňa vyplatila za december 2017 spolu 33.476 dávok. Vo februári pri novom znení zákona už vyplatila za január 37.266 dávok v nezamestnanosti.

Zdroj: TASR, oPoisteni.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS