Rezort pripravuje reguláciu odmeňovania finančných sprostredkovateľov


			Rezort pripravuje reguláciu odmeňovania finančných sprostredkovateľov
14.3.2018 Poistný trh

Finančných sprostredkovateľov čakajú zmeny. Ministerstvo financií (MF) SR pripravuje novelu zákona, ktorou chce regulovať túto oblasť finančného trhu.

Šéf rezortu financií Peter Kažimír avizoval, že novela by mala prísť do parlamentu do leta. Rezort financií podľa Kažimírových slov aktuálne na novele pracuje a jej obsah prediskutuje aj s predstaviteľmi bánk, poisťovní či so samotnými zástupcami finančných sprostredkovateľov.

„Dúfam, že budem môcť s prvým návrhom zákona vyjsť v najbližších týždňoch. Uskutoční sa legitímne pripomienkové konanie a bol by som rád, keby sme s týmto návrhom zákona mohli ešte pred letom ísť do Národnej rady SR," predpokladá Kažimír.

Jedným z cieľov novely má byť úprava odmeňovania sprostredkovateľov. „Ide o reguláciu odmeňovania, ale aj správania sa finančných sprostredkovateľov. Nepôjde len o poistky, pôjde aj o sprostredkovanie úverov, či už spotrebných, alebo hypoték. Treba si uvedomiť, že odmeny pre týchto sprostredkovateľov sú často veľkou záťažou pre klientov," priblížil minister financií s tým, že jeho rezortu pri tejto regulácii ide hlavne o ochranu spotrebiteľa.

„Návrh legislatívy nie je jednoduchý, musí byť kompatibilný aj s európskym právom, vyjadruje sa k nemu aj centrálna banka Slovenska. Takže tých hráčov, ktorí hovoria do toho, je viac," dodal Kažimír, ktorý zatiaľ nechce prezradiť detaily návrhu.

Zdroj: TASR, oPoisteni.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS