Počet ľudí pracujúcich na dohody stúpa


			Počet ľudí pracujúcich na dohody stúpa

Sociálna poisťovňa zaznamenala v novembri tohto roka medziročný rast uzatvorených dohôd o 11,7 tisíca.

Kým v minulom mesiaci zamestnávatelia prihlásili do registra na platenie poistného celkovo 426,2 tisíca pracujúcich na dohodu, vlani v rovnakom mesiaci ich bolo 414,5 tisíca.

„Z hľadiska počtu dohôd ide v novembri po letných mesiacoch aj o tretí najvyšší počet uzatvorených dohôd v tomto roku," uviedol hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder. Ide o dohodu o vykonaní práce, dohodu o pracovnej činnosti, dohodu o brigádnickej práci študenta bez dôchodkového poistenia a dohodu o brigádnickej práci študenta s dôchodkovým poistením.

V novembri tohto roka v registri Sociálnej poisťovne prevažovali dohody o pracovnej činnosti, bolo ich spolu 206,7 tisíca. Za nimi nasledovali dohody o vykonaní práce, ktorých poisťovňa vykázala 123,9 tisíca. Študenti uzavreli v novembri tohto roka 61,2 tisíca dohôd o brigádnickej práci študentov bez dôchodkového poistenia a ďalších 34,4 tisíca dohôd o brigádnickej práci študentov s dôchodkovým poistením.

Študenti a žiaci si pritom tento rok tradične najviac privyrábali v lete. Sociálna poisťovňa podľa Višvádera vykázala v kategórii dohôd o brigádnickej práci študenta bez dôchodkového poistenia najviac uzavretých dohôd v júli, a to 81,1 tisíca. Počet dohôd o brigádnickej práci študenta s dôchodkovým poistením vrcholil v auguste, kedy ich evidovala 52,8 tisíca.

Zdroj: SITA, oPoisteni.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS