Zisk zaisťovne Swiss Re klesol v 1. polroku o vyše tretinu


			Zisk zaisťovne Swiss Re klesol v 1. polroku o vyše tretinu

Švajčiarska zaisťovňa Swiss Re oznámila za 1. polrok tohto roka pokles zisku o vyše tretinu, pod čo sa čiastočne podpísali nižšie ceny a čiastočne náklady na riešenie škôd po rozsiahlych prírodných katastrofách, najmä cyklóne Debbie v Austrálii.

Spoločnosť uviedla, že za prvých šesť mesiacov tohto roka dosiahla čistý zisk 1,2 miliardy USD (1,01 miliardy eur). Medziročne to znamená pokles o 35 %.

Swiss Re dodala, že k výsledku okrem vplyvu nízkych cien prispeli aj prírodné katastrofy ako cyklón Debbie, ktorý na prelome marca a apríla zasiahol Austráliu a Nový Zéland.

Zisk tak zaostal za odhadmi ekonómov. Analytici oslovení agentúrou Reuters očakávali, že za 1. polrok zaisťovňa vykáže čistý zisk okolo 1,35 miliardy USD.

Aj keď podľa odhadov nemeckej zaisťovne Munich Re celkové nároky v dôsledku škôd spôsobených prírodnými katastrofami boli v 1. polroku tohto roka takmer o 40 % nižšie, v prípade zaisťovne Swiss Re to neplatí.

Švajčiarska zaisťovňa totiž musela znášať najväčší podiel nákladov v dôsledku vyčíňania cyklónu Debbie. Ten spôsobil škody za približne 1,3 miliardy USD.

Swiss Re je druhá najväčšia zaisťovňa na svete po nemeckej Munich Re. Zaisťovne sú poisťovne poisťovní, ktorým tak pomáhajú pri zvládaní vysokých nákladov spojených s obrovskými prírodnými, alebo aj človekom spôsobenými katastrofami.

Zdroj: TASR

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáre

Pridať komentár

Nie sú žiadne komentáre.

RSS

Súvisiace články